Hele hele kendi birikimleri üzerine bir de “kamuoyu araştırma” disiplinini de ekleyince daha da güçlenen bir yapıya oturdu Ümit Ustam. Kabul.

Fakat, hepimiz bilir ve görürüz ki “Kamuoyu Araştırmaları” çok defa hatalı sonuçlar vermiş, partilerin oy oranlarını tam manasıyla saptayamamıştır.

Bu da gayet normaldir.

Neden?

Şundan… Gerek yüz yüze gerekse de iletişim vasıtalarıyla yapılsın tüm anketler hata payı barındır. Bu bir.

İkincisi ise, görüşlerine başvurduğunuz kişi ille de size yapacakları hakkında “doğruyu” söyleyecek değildir. Bu da size ikinci bir hata payı oluştur. İşte Araştırma şirketleri bu ikinciyi hiç görmez, göremez… O sebeple çok yanılırlar.

Bilhassa MHP üzerine benim diyen bütün araştırma şirketleri yanılmıştır, yanılmaktadır.

Bu yanılgıda yukarıda bahsettiğin iki “olağan hata payı” nın yanında milletimizin ve hemşehrilerimizin MHP’ye duydukları güven çok büyük rol oynamaktadır.

Bu güven de her zaman MHP lehine işlemekte, hiçbir “anket” şirketinin göremediği, tahmin edemediği MHP başarısı Milli İrade olarak tarihe mührünü vurmaktadır.

***

Şimdi gelelim TİRE’ye

Başkan Turan, Köy Enstitüleri Mezunlarıyla Buluştu Başkan Turan, Köy Enstitüleri Mezunlarıyla Buluştu

Tire… Şafağa Hazır

Türkiye’nin en özel kıymetlerine sahip ilçelerinden biridir Tire… Hem tarihi, hem kültürel hem de doğal güzelliklere sahip bu ilçenin de makûs talihini yenmesi lazım…

Tireli hemşehrilerimiz de elbet bunun farkında…

Bir önceki dönem CHP ile İP ittifakı kazanmıştı Tire Belediyesi’ni ama sonuçları, yani olmayan hizmetler Tirelileri hiç memnun etmedi. Edemezdi de zaten.

İletişimi hasarlı bir başkan insanlarına ne verebilirdi ki…

Fakat MHP adayı öyle değil…

Ve Kadro Hareketi olarak geliyor MHP… Tire’yi bütün kuvvetiyle ve potansiyeli ile ayağa kaldıracak bir kadro bu.

Tire’yi tanıyor, Tire’yi biliyor ve en önemlisi Tire’yi çok seviyor…

Arif Demirkan sadece bir başkan adayı sıfatını taşımıyor. Tire’nin her alanında yaşayan; mahallesinden köyüne, sanayi sitesinden fabrikasına kadar herkese temas eden bir tecrübe birikimidir.

Bütün bunları da Tireli hemşehrilerimiz görüyor ve hizmete yöneliyor elbette.

Bunlar “araştırma şirketlerinin” tespit edemeyeceği gerçeklerdir. Bu gerçekler de her zaman sandıktan çıkma gibi özelliği vardır. Mübarek olsun.
 

Editör: Gülçin Kargaoğlu