CHP Lideri Özel tarafından görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın katılımıyla 3 Temmuz tarihinde belediye başkanları ve memur sendikalarının temsilcilerinin yer alacağı bir toplantının düzenlenmesi bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasındaki sosyal denge tazminatını içeren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması üzerine başlayan eylemler devam ediyor.

İzmir’de kabus gibi gece Yangınlar kontrol altına güçlükle alındı İzmir’de kabus gibi gece Yangınlar kontrol altına güçlükle alındı

Büyükşehir’de örgütlü Tüm Bel-Sen ve Tüm Yerel-Sen, Türk Yerel Hizmet-Sen ve Birlik Yerel-Sen üyeleri bugün için öğleden sonra yarım gün iş bırakma kararı almıştı.

TİS krizi yaşanırken yeni bir gelime yaşandı. CHP Genel Merkezi’nden hamle geldi.  Genel Başkan Özgür Özel’in talimatı ile CHP STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Gamze Taşcıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba görevlendirildi. İkili, İzmir’e gitmeleri konusunda yetkilendirildi.

3 Temmuz 2024 tarihinde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçe belediye başkanları ve belediyelerde örgütlü memur sendikalarının katılımıyla bir toplantı düzenlenmesi bekleniyor.
 

Editör: Tutku İç