CHP İzmir’de 'genelge' hareketliliği sürerken sürpriz bir gelişme yaşanıyor.

Küçük Menderes’te 6 ilçe başkanı ve 3 belediye başkanı bölgeden milletvekili çıkması için fikir birliğine vardı. Bu doğrultuda Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis üzerinde karar kılınırken, Halis 26 Aralık'a kadar milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde genelge hareketliliği yaşanıyor. Genel Merkez, milletvekili aday adaylığı düşünen il/ilçe başkanları ve il/ilçe yöneticilerinin 26 Aralık’a kadar görevlerinden istifa etmelerini istedi.

Partide gözler İzmir’de!

5 yıla yakın süredir il başkanlığı görevini sürdüren Deniz Yücel’in milletvekilliği aday adaylığı için istifasına kesin gözüyle bakılırken, Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ve Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay da son hafta istifa edip adaylık için yola çıkacaklar.

KÜÇÜK MENDERES’TE ‘HALİS’ İÇİN ORTAK TAVIR

İzmir’de sürpriz bir gelişme yaşanıyor. Küçük Menderes’ten 6 ilçe başkanı ve 3 belediye başkanı bölgeden milletvekili çıkması adına adım atılması için fikir birliğine vardı. Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek, Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Tire İlçe Başkanı Nejat Bozkurt, Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, Beydağ İlçe Başkanı Şakir Başaran ve Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli ile Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı bir süredir süren görüşme trafiği sonrası bölgede parti örgütü içinden bir ismin milletvekilli adaylığı için yola çıkması ve desteklenmesi yönünde karar aldı.

İSTİFA EDİP ADAY ADAYI OLACAK

Bu doğrultuda Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis üzerinde uzlaşılırken, Halis önümüzdeki günlerde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa edecek. 6 ilçe başkanından bazı isimlerin yerel seçimde adaylık düşünmesi nedeniyle Ödemiş İlçe Başkanı Halis’in kendisi üzerinden konsensüs sağlanması sonrası adaylığa yeşil Işık yaktığı öğrenildi.

4 yıla yakın süredir ilçe başkanlığı görevini sürdüren emekli öğretmen Hamdi Halis’in hafta içi kararını ilçe yönetimiyle paylaşıp aday adaylığı için istifa edeceği belirtildi. Süreçten İl Başkanı Deniz Yücel’in de bilgisi olduğu öğrenildi.

GÜLSEVER’İN DE ADI GEÇİYOR

Öte yandan bölgeden bir başka isim de milletvekilliği adaylığı için geçiyor. Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever’in de milletvekilliği adaylığı düşündüğü, Küçük Menderes’teki ilçe örgütlerinin bölgeden milletvekili çıkması adına Gülsever’e de destek verdiği öğrenildi. Gülsever'in adaylık çalışmalarını Genel Merkez düzeyinde sürdürdüğü öğrenildi.