HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/GÜLÇİN KARGAOĞLU NEREDEN YÜRÜYELİM!
“Yollarımız delik deşik, her yağmurda bataklığa dönüşüyor, nereden yürüyeceğimizi şaşırdık” diyen mahalle sakinlerinden Safiye Hascan, “Belediye başkanına bir daha oy yok, güzel çalışmıyor. Yollardan rahatsızım, arabalardan rahatsızım, müteahhitlerden rahatsızım. Her gün buralar bu şekilde. Yetkililer yaptıkları işi güzel yapsınlar, madem başkan oluyorlar başkan gibi iş yapsınlar. Belediyeye gittim, kaymakamlığa da gittim. Ama buraya gelen, ilgilenen olmadı. Yayaların kullanması gereken kaldırımlarda arabalar var geçemiyorum, yolun ortasından gidiyorum orası da bataklık gibi. Ben yaşlı bir kadınım nereden geçeceğim? Bir daha bu belediyeye oy yok. Başkası gelsin, çalışacak olan gelsin” dedi.

MEHMET TAŞLI, “kaybetme nedenim belediye başkanının taraf olması” MEHMET TAŞLI, “kaybetme nedenim belediye başkanının taraf olması”


ÖĞRENCİLER BU YOLU ÇAMURA BATA ÇIKA GEÇİYOR 
“Her sabah öğrenciler bu yolu bata çıka geçerek gidiyor” diyen mahalle sakinlerinden Süleyman Yılmaz ise “Burada okula giden çocuklarımız var. Çocuklar göletin, suyun içine basa basa okula gidiyor. Kendi telefonumdan çektim gerekli yerlere fotoğrafları gönderdim ama kimse görmüyor. Her yağmur yağdığında böyle. Bıktık usandık. Daha önce  kazı çalışması yapıldı ama çukurlar kapatılmadı. Her yer çamur. İşi olan geliyor kazıyor ve öylece bırakıp gidiyor. Böyle şey olur mu? Buradan vatandaş nasıl geçsin? Yetkililere daha öncede söyledim, tekrar söylüyorum Tuna caddesine bir gelin. Ben sadece kendim için değil bütün mahalle için, okula giden çocuklar için bir an önce gerekenlerin yapılmasını istiyorum" dedi.

Editör: Tutku İç