EMEKLİ HUKUKÇU ÖZTÜRK, İZSU ÇALIŞANLARININ İŞTEN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU EMEKLİ HUKUKÇU ÖZTÜRK, İZSU ÇALIŞANLARININ İŞTEN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU

YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, tedbir alınmazsa sorunun daha da büyüyeceğini ve kayıplarımızın artacağını vurguladı. Taşlı, bu konuda ilgili kurumları göreve çağırdı. Daha fazla mücadele edilmesini talep etti.

SORUN ÇOK BÜYÜK, İŞ KONTROLDEN ÇIKMIŞ VAZİYETTE

Mehmet Taşlı konuyla açıklamasında "Trafik terörü yaşıyoruz. Elektrikli bisiklet, motor gibi araçlardan dolayı şehrimizde kaos durumu var. Canlarımızı kaybediyoruz. Güvenlik-Trafik güçlerimizi göreve davet ediyorum. Emniyet Jandarma ve Trafik görevlisi arkadaşların daha fazla çaba sarfetmesini talep ediyoruz. İş kontrolden çıkmış vaziyette. Kural yok, saygı yok, sabır yok, eğitim yetersiz, altyapı ve otopark yetersiz.
Güvenli araç kullanmak imkansız gibi. Her an her yerden kural tanımadan bir elektirikli bisiklet veya motor çıkıyor. Kural tanımadan fütursuzca hareket ediyorlar. Zaten altyapı yetersiz denetim de yeterince yapılmayınca bir felaket tablosu kendiliğinden ortaya çıkıyor.
Her gün ilçemizde en az 2-3 kaza oluyor. Çoğunda yaralanma ve maddi kayıp var. Sakatlanma ve ölüm de sık sık yaşanıyor. 
5-10 yıl içinde kaza yapmayan kişi kalmayacak gibi gözüküyor. Bir de toplumda ciddi oranda sakatlık oranı yükselecek. Acilen denetim ve ceza mekanizması devreye girmeli. Gerekirse kural tanımayanların canını yakacak cezalar uygulanmalı. Güvenlik kuvvetlerimizin bıkıp usanmadan göz açtırmadan çalışması gerekiyor. Hatta bu konuyla ilgili tüm ilgili kurumların biraraya geleceği bir çalıştay yapılması da uygun olacaktır” dedi.
 

Editör: Tutku İç