Bayındır Belediyesi’nin mallarına haciz konulduğu iddiasını yalanlayan Belediye Başkanı Uğur Demirezen, “Şirketin borçları ödenemediğinden 36 aylık taksit yapılandırması gündeme geldi. Bunda da meclis kararında olduğu gibi bazı malların bloke edilerek taksit yapılması için SGK icra komsyonuna yazıldı. Ancak şu an için hiçbir malımızda ne haciz, ne satış yoktur! Bunun aksini iddia eden varsa haciz tutanaklarını paylaşımını rica ederim. Sonuç olarak böyle bir haciz varsa belgesi olmalı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bayındır İlçe Başkanlığı tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Bayındır Belediyesi'ne haciz geldiği iddiası gündeme geldi.

Açıklamada “Değerli Hemşehrilerimiz Bayındır Belediyesine ait şirketin SGK ya borcu nedeniyle belediye mallarına haciz gelmiş durumdadır. Ekim ayı meclis toplantısında alınan kararla belediyenin malları SGK ya ipotek verilmektedir. Bu meclis kararı hiç bir planlama olmadan boşa geçen 4.5 yılın özetidir. Bu meclis kararı İFLASIN belgesidir. Bayındır Belediyesi maalesef itibar olarak bitirilmiştir. Takdir siz değerli halkımızındır” iddiası ortaya atılmıştı.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, iddiaları kesin bir dille yalanladı.

HİÇBİR MALIMIZDA SATIŞ YA DA HACİZ YOKTUR!

Belediyede herhangi bir hacizin olmadığını belirten Başkan Demirezen, "Ben belediyede makamım da oturuyorum ve görevimin başındayım. CHP aynı bildiğimiz CHP! Karar ne kadar oy çokluğu ile alınmış olsa da CHP’li meclis üyelerimiz sanırım ne karar aldıklarını dahi bilmiyorlar.
Kendileri bilmeyince yönetimlerine de doğru aktaramıyorlar sanırım. Yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanlış yönlendirmeye Bayındır'da devam ediyorlar. Malum yapılandırmada hem belediye, hem şirketin borçları olduğundan kaynaklı yapılandırma yapılmıştır. Şirketin borçları ödenemediğinden 36 aylık taksit yapılandırması gündeme geldi. Bunda da meclis kararında olduğu gibi bazı malların bloke edilerek taksit yapılması için SGK icra komisyonuna yzı yazıldı. Ancak şu an için hiçbir malımızda ne haciz, ne satış yoktur! Bunun aksini iddia eden
varsa haciz tutanaklarını paylaşımını rica ederim. Sonuç olarak böyle bir haciz varsa belgesi
olmalı" ifadelerini kullandı.
KİM YALAN SÖYLÜYOR ORTAYA ÇIKSIN
Borçlanmanın CHP döneminden kaldığını hatırlatan Demirezen, "Bayındır Belediyesi'nin 3 bin
500 tapulu arazisi var. Bunu buraya getirenler utansın! Borçlar bir önceki CHP döneminden
kaldı. Haciz konusu yoktur, sadece taksitlendirme yapılması için alınmış meclis kararıdır. Lütfen
halkımıza doğru beyan versinler. Aksini iddia edenler de lütfen bu haciz belgesini paylaşırsa
ben mi yoksa onların mı yalan söylediği ortaya çıkmış olur" diye konuştu.
 

Editör: Tutku İç