HABER/ BURCU TUNÇ
KAMERA /BUSE BAĞCI

Açılışa Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Ödemiş Belediye başkan yardımcıları, CHP Ödemiş ilçe başkanı Bülent Eker ve yönetimi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum müdürleri, daire amirleri ve Birgililer katıldı. 

Başkan Eriş açılışta yaptığı konuşmada ‘Bizler Başöğretmenimiz Atatürk’ün izinde yürümeye kendimize görev biliyoruz. Bu noktada en büyük yatırımın geleceğimize yani çocuklarımıza ve gençlerimizin eğitimine verilen destek olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda var gücümüzle çalışıyoruz.
Çocuklarımızdan tek isteğimiz Büyük Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilerlemesi okullarında derslerine iyi şekilde odaklanmaları, öğretmenlerini can kulağıyla dinlemeleri, tarihi iyi öğrenmeleridir.
Elbette çocuklarımız geleceğe hazırlanırken bugünün büyükleri olan bizlere önemli görevler düşüyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin aydınlık bir geleceğe kavuşmanız için var gücümüzle çalışıyoruz.
Daha önce şehrimize kazandırdığımız üç gündüz bakımevi ile çocuklarımızın en alt yaş gruplarından itibaren eğitimlerine destek veriyoruz.
2021 yılında Cumhuriyet Bayramında hizmete sunduğumuz Türkan Saylan Eğitim Merkezimizle her yıl liselere ve üniversitelere hazırlanan çocuklarımıza sağlıklı bir etüt ortamı sunuyor, uzman öğretmenlerimizle sınavlara hazırlık sürecini destekliyoruz. 
Bu yıl da Türkan Saylan Eğitim Merkezimizde sınavlara hazırlanan 49 öğrencimizin üniversiteye yerleşmesinin gururunu ailelerimizle birlikte yaşadık. Gençlerimizi ve öğretmenlerimizi bir kez daha kutluyorum. Başarı grafiğimizi her geçen daha da yükselteceğimize inanıyorum.
Sınavlara hazırlığın yanında çocuklarımızın ödevlerini, günlük ders çalışmalarını huzurlu ve sakin bir ortamda yapmaları gerekiyor. Gündüz bakımevlerimizin, Türkan Saylan Eğitim Merkezimizin yanında Ödev Eviyle de çocuklarımızın yanındayız.
İlk ödev evimizi 2019 yılında Üç Eylül Mahallesi’nde çocuklarımızın hizmetine sunmuştuk.


22 Nisan 2022 tarihinde de 15. Belediye Başkanımız Tahir Çaylı’nın adıyla Ödemiş’in simgelerinden Havuzlu Parkımızda ikinci ödev evimizi açmıştık. Tahir Çaylı Ödev Evimiz bir bilim yuvasına dönüşürken tarihi parkımız da yeniden hayat buldu.
Bugün dünyanın en iyi 32 turizm köyü olan Birgi’nin kadim geçmişinde medreseleriyle ünlü önemli bir bilim merkezi olduğunu biliyoruz. 
İmam Birgivi’den Hekim Hacı Paşa’ya dek nice alimlere, bilim insanlarına ev sahipliği yapan bu tarihi topraklarda Ödev Evlerimizin üçüncüsünü hizmete sunmanın heyecanı içerisindeyiz. 
Dileriz Birgili çocuklarımız da uzman eğitimcilerimiz eşliğinde geleceğe en iyi şekilde hazırlanacak, bizlerin birer umut çiçeği olacaktır.
Başöğretmenimiz Atatürk, “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur” demiştir. 
Bugün içinde bulunduğumuz zorlu ekonomik şartlarda bizler de var olan kaynaklarımızı ailelerimizin bin bir fedakarlıkla okutmaya çalıştığı çocuklarımızın eğitimin destek için değerlendiriyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Birgi’ye yeni bir bilim yuvası olarak kazandırdığımız üçüncü Ödev Evimizin hazırlanmasında emeği olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Birgili çocuklarımızın bu güzel çalışma ortamından en iyi şekilde yararlanmalarını diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Eriş ve berberindekiler kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi.
 

Editör: Tutku İç