Beydağ Belediyesi’nden Çevre Gününde Temizlik

Beydağ Belediyesi 5 Haziran Çevre Günü dolasıyla daha temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla farklı bir etkinliğe imza attı.

Beydağ Belediyesi’nden Çevre Gününde Temizlik

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ve Belediye meclis üyeleri Beydağ Kır Lokantası çevresinde çöp topladılar.

“SOKAKLARA SİGARA İZMARİTİ ATMAYALIM VE İÇMEYELİM”

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “ Her vatandaş çevre konusunda duyarlı olması gerekiyor. Sokaklara atılan Sigara izmaritlerine atanlara kızdığını söyleyen Yılmazlar “Herkes dükkânının ve evinin önünü temiz tutmalı. Bu sokaklar, bu çevre, tertemiz doğa, bu ülke bizim. Havasıyla toprağıyla en güzel ülke, en güzel topraklar bizim. Bu güzelliği koruyalım ve daha yaşanabilir kılalım. Buradan herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sokaklara asla sigara izmariti, çöp atmayalım" dedi.

“ÇEVRE KİRLİLİĞİ ŞU ANDA DÜNYAMIZI TEHDİT EDİYOR”

Konuşmasında çevre kirliğini de değinen Yılmazlar, “ Çevre temizliği konusunda oldukça duyarlı olmak zorundayız. Bizler, yarınlarımıza, geleceğimiz olan sevgili yavrularımıza yemyeşil bir çevre, yemyeşil bir doğa bırakmak zorundayız. Etrafta çöp olmayan, temiz doğası olan bir çevreyle onları buluşturmak bizim borcumuz. Bütün dünyaya sesleniyorum, çevre kirliliği şu anda bizleri tehdit ediyor. Dünya Çevre Günü duyarlılığı ve bilinci her bireyde her gün olmalıdır. Değerli Meclis üyelerimiz ile beraber bugün bu duyarlılığı gösteriyoruz. Ben herkese sesleniyorum, lütfen evlerinizin önünü tertemiz tutunuz, çöplerinizi yere atmayınız, bu doğa hepimizin, korumak zorundayız” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234