Tip 2 diyabet hastası ameliyatla şifa buldu

Günde 4 öğün insülin almasına rağmen halsizlik ve yorgunluk şikayetleri geçmeyen İzmirli Tezel Seydim Uysal (47), Op.Dr. Hidayet Çatal tarafından gerçekleştirilen ilealınterpozisyon ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

Tip 2 diyabet hastası ameliyatla şifa buldu

HABER:BSHA
 İzmir’de bir market işleten iki çocuk annesi Tezel Seydim Uysal, tip 2 diyabet hastalığı nedeniyle günde 4 defa insülin ilacı kullanıyordu. Ancak insüline rağmen halsizlik, yorgunluk şikayetleri geçmeyen Uysal,  Türkiye’de geçmişi çok da fazla olmayan ilealınterpozisyon ameliyatını araştırmaya başladı.  Özel Medifema Hastanesi görevli Genel Cerrahi, Metabolik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hidayet Çatal’a muayene olan kadın, ameliyat olmaya karar verdi. 30 Nisan 2015 günü ameliyata giren Uysal,  operasyon sonrasında doktorunun ve diyetisyeninin tavsiyelerine uyarak sağlığına kavuştu. Şekerinin 400’lerde seyretmesi nedeniyle çok halsiz kaldığını anlatan  Uysal, “Marketimizde çalışırken tip 2 hastalığı ameliyatını ar vardı o sırda çalışıyordum.  İnternette gezinirken ameliyat hakkında bilgi aldım ve Hidayet hocama ulaştım. Ameliyat sonrasında normal bir şekilde hayatımı sürdürdüm.  Artık insülin ve başka bir ilaç kullanmıyorum. Kendime güvenim arttı” dedi.

Op. Dr. Hidayet Çatal, vücut endeksi 30 ve 30'un altında olan tip 2 şeker hastalarında ilealınterpozisyon ameliyatının oldukça başarılı bir sonuç verdiğini söyledi. Dr. Çatal, "Özellikle tip 2 cerrahisi için kilolu hastaların yanında normal kiloda olanlarda yani vücut kitle endeksi 30 ve 30'un altında olan hastalarda ilealinterpozisyon ameliyatından çok iyi sonuçlar almaktayız. Bu ameliyatı özellikle tip 2 şeker hastalarına önermekteyiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 12:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234