"TEMİZ ÇEVRE İÇİN PAZAR FİLESİ KULLANALIM"

AK Parti Tire İlçe Gençlik Kolları, doğada dönüşümü binlerce yıl alan naylon poşetlerin çevreye verdiği zararları önlemeye yönelik bir uygulama başlattı.

"TEMİZ ÇEVRE İÇİN PAZAR FİLESİ KULLANALIM"
banner267

Haber: Dilek Ayvalı

Uygulamayı ilk kez kendisine ait fırında gerçekleştiren AK Parti Tire İlçe Gençlik Kolları Çevre, Şehircilik ve Kültür Birimi Başkanı Uğur Çırpan, ilçe sakinlerini alışverişlerinde pazar filesi kullanmaya teşvik için fırın işletmesinde ekmek almaya gelen 20 müşterisine ekmekleri pazar filesi ile verdi.

Uygulama ile ilgili konuşan Çırpan şu ifadelere yer verdi, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından da desteklenen Sıfır Atık Projesi kapsamında, atıkların olabildiğince engellenmesi ya da en aza düşürülmesi, ayrı ayrı toplanması ve geri dönüşümle enerji kaynağı haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Bizde ilçemizde bez ya da file torbaya teşvik gayesiyle şahsıma ait fırın işletmemde bunun startını 20 müşterimize ekmeklerimizi pazar filesi ile bugün verdik. Unutmamalıyız ki bu dünya bize masum bir çiçek olan çocuklarımızın, kardeşlerimizin emanetidir. Naylon poşet kullanarak doğayı katletmek yerine pazar filesi kullanımını ilçemizde yaşayan tüm hemşerilerimizin desteğiyle yaygınlaştıralım.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214