“SAKIN GEVŞEMEYİN”

“SAKIN GEVŞEMEYİN”

Haber: Dilek Ayvalı

Covid-19 salgının ikinci perdesinde Aralık başında kırmızıya boyanan Küçükmenderes havzasında salgın kontrol altın alındı. Mutasyon virüse karşı ise alarm durumuna geçildi.

İzmir’in tarım ve sanayi bölgesi Küçükmenderes havzası, Sağlık Bakanlığı’nın ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında kırmızıdan maviye döndü. 2020 Kasım ayında pik yapan ‘Covid-19’ salgının ikinci perdesinde adeta kırmızıya boyanan Küçükmenderes havzasında salgın büyük ölçüde kontrol altın alındı. Mutasyon virüse karşı ise alarm durumuna geçildi. Nüfus verilerine bakıldığında salgınla mücadelede başarılarıyla öne çıkan ilçe Tire olarak belirlendi.

“SAKIN GEVŞEMEYİN”

Tire, Bayındır, Ödemiş, Beydağ, Kiraz, Torbalı ve Selçuk ilçelerinde vaka sayılarında büyük düşüşler yaşandı. Hastanelerde tedavi görenlerin sayısı yok denecek kadar azaldı. Alınan önlemlerin yaşanan düşüşte rol oynadığı, ayrıca vatandaşların geçen yıl salgının başına oranla daha bilinçli davrandığı bildirildi. Bölgedeki hastanelerin çoğu pik döneminde açtıkları ek “Covid-19” yoğun bakım servislerini kapattı. Avrupa’yı sarsan mutasyon virüse karşı turuncu alarma geçen sağlıkçılar ise vatandaşlardan önlemleri gevşetmemelerini aksine daha da sıkılaştırmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 23:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214