KIRSALDAKİ 13 ŞEBEKE YENİLENECEK

Tarımsal sulama yapan çiftçilerin yokluk çektiği su konusunda İZSU proje hazırladı.

KIRSALDAKİ 13 ŞEBEKE YENİLENECEK

Haber: Dilek Ayvalı

Tire’de özellikle doğu köylerinde tarımsal sulama yapan vatandaşların yaşadığı su problemi Yerelgüç Gazetesi’nde pek çok kez gündeme gelmişti. Su bulamayan bazı çiftçiler tarlalarına ekim yapamamış ve tarladaki sebzeler de kurumuştu.

TİRE İÇME SUYUNA YENİ HAT

İZSU Tire Bölge Müdürlüğü Tire’deki su sorununa çözüm olacak projesini Yerelgüç Gazetesi ile paylaştı. İZSU’dan alınan bilgilere göre Tire’nin Akçaşehir Mahallesindeki 3 kaynak ile Kurşak Mahallesine açılacak 4-5 kuyudan alınacak su birleştirilerek Tire’ye 18 kilometre öteden su gelecek. Bu proje ile Peşrefli - Kireli Ovasından Tire’ye gelen içme suyu hattı dinlenmeye alınacak.

KIRSALDAKİ 13 ŞEBEKE YENİLENECEK

Öte yandan Tire’deki 13 kırsal mahallenin su şebekesinde bakım onarım çalışması yapılacak. Yapılacak olan bu çalışma ile şebekelerde yüzde 50’ye ulaşan kayıp kaçak su da önlenmiş olacak.

Çalışmanın yapılacağı mahalleler ise şöyle, Işıklı, Peşrefli, Gökçen, Kırtepe, Yeğenli, Sarılar, Büyükkale, Küçükkale, Derebaşı, Işıklar, Akçaşehir, Yeniçiftlik, Mehmetler.

Ayrıca Tire Merkezde bulunan 9 içme suyu deposunun da temizliğine başlayacak olan İZSU, Tire için su konusundaki özenli çalışmalarını sürdürecek.

Tire merkezde bulunan depolar ile merkez dışı bazı mahallelerde kayıp kaçağı olan ve bugüne kadar bakımı yapılmamış içme suyu depolarında içme suyu standartlarına uygun malzemeler ile izolasyon ve tadilat tamirat işlerinin yapılmasına yönelik çalışmalara da önümüzdeki yıl içerisinde başlatılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234