Havyan Barınağında köpeklerin açlıktan öldüğü iddiası

​​​​​​​Tireli hayvansever Seher Kul, Tire Belediyesine ait köpek barınağı ve rehabilitason merkezine giderek açlıktan öldüğünü gördüğü barınak hayvanları ile ilgili konuştu.

Havyan Barınağında köpeklerin açlıktan öldüğü iddiası
banner233

Tire Belediyesi Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine giderek kendisine ait sosyal medya hesabından yayın yapan Tireli Hayvansever Seher Kul yaptığı açıklamada barınağa gönüllü bir hayvansever olarak gittiğini, buradaki hayvanların sahiplendirilmesi konusunda da çalışmalar yaptığını hayvanları çok sevdiğini ifade etti.

Seher Kul, “Ben sürekli sokaktaki hayvanlara yardım eden, mama bulup dağıtan, soğukta kalan hayvanlar için giysi yardımı toplayan bir hayvanseverim. Sık sık Tire Belediyesi Hayvan Barınağına giden ve orada hayvanlarla ilgilenen bir hayvanseverim. Geçtiğimiz hafta Tire Belediyesi Hayvan Barınağına golden cinsi bir köpeği sahiplendirmek üzere sahiplenmek isteyen kişi ile gittim. Bana köpeğin barınağa zimmetli olduğu söylendi. Ben de barınakta 1 aydan fazla hiçbir hayvanın tutulamayacağını söyledim. Barınağa Jandarma çağrıldı oradan gönderilmem için. Dün de uzlaşmak ve konuşmak için barınağa gittiğimde bir köpeğin öldüğünü ve bir köpeğin de ölmek üzere olduğunu gördüm. Üzüntümden çılgına döndüm. Orada bir canlı yayın yaptım. Ölmek üzere olan köpeği alarak oradan çıktım. Köpeği veterinere götürdüm. O köpek de maalesef kurtarılamadı ve öldü. Daha sonra Tire Belediye Başkanı Atakan Duran ile makamında görüştük. Bütün sorunları dile getirdik. Olumsuzlukları birlikte çözeceğimize dair sözler aldık. Benim Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın kendisi ile ya da bir başka şahıs ile veya Tire Belediyesi ile bir problemim yok. Ben bu canlara iyi bakılmasını istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 13:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234