Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görme hayali gerçek oldu

İzmir'in Bayındır ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Ahmet Güven'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görme hayali, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın girişimiyle gerçek oldu

HABER: DİLEK AYVALI

İzmir’in Bayındır ilçesi Zeytinova Mahallesinde yaşayan emekli çiftçi Ahmet Güven’in en büyük hayali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmekti. Ahmet Güven’in hayalini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Pazar günü İzmir’in Bayındır ilçesine gelerek vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile öğle namazını kıldığı camiden çıkarken bir araya gelen Ahmet Güven, burada Dağ’a, “Allah kabul etsin namazınızı dedik. Kardeşim dedim sizden tek bir isteğim var. Nasıl ben Allah’ımı peygamberimi seviyorsam Erdoğan’ı da öyle seviyorum, bana bu adamı göster, sarılıp öpeyim” diye seslendiğini söyledi.

DAYANAMADIM HASRETİNDEN, AĞLADIM

Ahmet Güven, “Tek sizden istediğim Erdoğan’ı görmek dedim. ‘Ben götüreceğim sizi, göstereceğim’ dedi Hamza Dağ. Cenabı Allah’ım nasip etti. Bu mübarek adamı gördük. Hamza Dağ elimden tuttu götürdü. ‘Sakin ol’ dedi, ‘Neden ağlıyorsun’ dedi, beni okşadı. Ben tıkandım orada, bir şey diyemedim. Şimdi onun üzüntüsü var bende. Cumhurbaşkanıma bir şey diyemedim. Onu gördüm, tıkandım bir şey diyemedim, dondum. Dayanamadım hasretinden ağladım. Köyüme davet ediyorum. Allah ondan bin kere razı olsun, İslamiyet’i ayağa kaldırdığı için. Ben Mekke Medine’ye gittiğimde ağlamıştım, bir de Cumhurbaşkanımızı görünce ağladım. O dünya güzeli. Allah ona vermiş de vermiş her şeyi. 78 yaşında bir adamım ben. Çok siyasetçiler gördüm. Cumhurbaşkanımız gibi okuyan, anlatan, değen ve göğsünde imanı olan bir adam görmedim. Cumhurbaşkanımıza destek veren Devlet Bahçeli’den de Allah razı olsun. O adam da dindar bir adam, bize yardımcı olan bir adam” dedi.

TEK İSTEĞİNİ HAMZA DAĞ GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Bayındır Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kurnaz, Ahmet Güven’in Bayındır’a gelen her milletvekiline tek isteğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek olduğunu kaydederek şunları aktardı, “Ahmet amca bugüne kadar her gelen milletvekilimize, ‘Beni Cumhurbaşkanımızla görüştür’ demiştir. En son Hamza Dağ’ın gelişinde yine talebimiz oldu. Hacı amcam söyledi, ‘Sağlığımda reisimle görüştür, başka bir şey istemiyorum’ dedi. Zaten hacı amca ağlamaktan bir şey diyemiyor. Allah razı olsun, Hamza Dağ dedi ki ‘Çarşamba günü gel Hacı Amca ben seni görüştüreceğim Cumhurbaşkanımızla.’ Gittiler görüştüler. Ama Hacı Amca oraya gidince ağlamaktan bir şey diyememiş. Şimdi herkes soruyor, ‘Hacı amca nasıl geçti diye’, ‘Bir şey anlatamadım’ diyor. Herkes reisimizi Zeytinova’ya bekliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 13:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214