Çetgez için “drone” ile havadan arama

Gölcük Gölü’nde kaybolan Hüsnü Çetgez için arama çalışmaları sürüyor.

Çetgez için “drone” ile havadan arama

 HABER: BAŞAR UÇAR

Ödemiş’te Gölcük Gölü’nde kayığın alabora olması sonucu kaybolan Hüsnü Çetgez için arama çalışmaları sürüyor. İtfaiye su altı ekibinin sazlıklar arasındaki çalışmalarının yanı sıra drone kamera ile havadan arama çalışması gerçekleştirildi. Henüz Çetgez’e ulaşılamadı.

//www.yerelguc.com/yasam-saglik/golcuk-te-tekne-batti-h14225.html

Cumartesi gecesi balık yakalamak için göle açılmak isteyen Ali Halıcı, Süleyman Atar ve Hüsnü Çetgez’in bulunduğu kayık kıyıdan fazla uzaklaşmadan alabora oldu. Devrilen kayıktan suya düşen Ali Halıcı ve Süleyman Atar sazlıklara tutunup çevredekilerin yardımıyla kurtarılırken 52 yaşındaki Hüsnü Çetgez kayboldu.

Drone ile sazlıklar tarandı

Sabaha karşı itfaiye su altı ekiplerinin balık adamlarının katılımıyla arama çalışması başlatıldı. Zodyak botla göle açılan ekipler çalışmalarını sazlıkların arasında yoğunlaştırdı. Balık adamların çalışmalarının yanı sıra Ödemiş’ten getirtilen drone kamera ile yer tespiti için yaklaşık 25 metre yükseklikten sazlıklar tarandı. Sazlıkların arasında olabileceği şüphesiyle görüntüler an be an incelenirken şu ana dek Çetgez’e ulaşılamadı.

İtfaiye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü Gölcük’te jandarma ekipleri de göl kıyısını kordon altına aldı.Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 18:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234