TFF'den liglerin başlama tarihi için yeni açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce 12 Haziran olarak duyurduğu Süper Lig'in başlama tarihinin ardından diğer liglerin de başlama tarihini duyurdu

TFF'den liglerin başlama tarihi için yeni açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, internet sitesinden yaptığı bir açıklamada liglerin başlama tarihini duyurdu. Daha önce Süper Lig'in başlama tarihi için 12 Haziran'ı belirleyen TFF, bugün yaptığı açıklamada TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının da başlangıç tarihini açıkladı. TFF tarihleri belirlerken, TFF Sağlık kurulu ve Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin başvurularınn dikkate alındığını ifade etti.

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu'nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur.

TFF Yönetim Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin şimdilik aşağıda belirtilen tarihlerde başlatılmasına karar vermiştir:

1-Süper Lig müsabakaları daha önce de ilan edildiği gibi 12 Haziran 2020

2-TFF 1. Lig müsabakaları 19 Haziran 2020

3-TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020

4-Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234