Uysal Ödemiş’e geldi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarcan Ülük, Seçim çalışmaları kapsamında Ödemiş’e ziyarette bulundu.

Uysal Ödemiş’e geldi
banner267

HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Demokrat Parti Ödemiş İlçe binasında konuşma yapmadan önce Ödemiş Saraçoğlu Caddesinde İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Ödemiş Belediye Başkan adayı Halis Danagüden ve Partililer tarafından karşılanan Uysal buradan Parti binasına kadar Saraçoğlu Caddesinden mehteran takımı eşliğinde yürüyerek hastane caddesi esnaflarını selamladı. Daha sonra Parti binasına geçen Uysal burada Partililere ve vatandaşlara yönelik bir konuşma yaptı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “ Hasret gidermeye geldiğimiz böyle güzel bir günde Ödemişimizde sizlerle kucaklaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Millet adına her daim hayır kapısı olmuş ne zaman dara düşmüşse Millet için her daim bir güven aktesi olmuş, Demokratlar olarak bugün yeniden Demokrat Parti Kırat amblemimizle beraber milletimizin önünde makul çoğunluğun sesi olmaya gayret ediyoruz. Derinden bir nefes almaya ne kadar çok ihtiyacımızın olduğu ortadadır. Bugün bu büyük ülkeyi tarihinde yaşamadığı kadar meydan okumaya karşı karşıya bırakanların meydanlarda çıkıp marifet diye ayıbını anlatırcasına ülkemize bir Beka meselesi ile karşı karşıya kaldığını ifade ederek, kendilerine mahkûm olduğumuzu propaganda yapmaktadırlar.

Uysal, “Tanzim satışı adı altında deyim yerindeyse çadır tiyatrosu kurdular”

İşte buradan Ödemişimizden haykırmak isterim “ Mahkûm Değilsin Türkiye’m Demokrat Parti var” diyoruz. Dün olduğu gibi bugünde yeniden bir tarih eşikle milletimizle bulunduğu Coğrafyada büyük bir güç olarak. 780 Bin km2 içerisinde her bir vatandaşın Ay Yıldızlı Bayrağın altında yaşama idaresi koymuş tüm vatandaşlarımızı eşit ortak payda da nimetlerini de külfetlerini de ortak bir payda da paylaşalım istiyorum. İstiyoruz ki bu güzel vatanımızda adamı dikseniz adamın yetişeceği bu bereketli Ovalarda çiftçimiz hayvancılıkla uğraşan insanlarımız alın terinin karşılığını alsın ama gelin görün ki bu büyük ülkeyi bugün her manada özellikle tarımda ithalatta mahkûm edenlerin Türkiye’de bir takım Tanzim satışı adı altında deyim yerindeyse çadır tiyatrosu kurdular.   Bu büyük ülkede üretimi planlayamayanlar, bu ülkenin çiftçisine kaynak aktaracağına ithalat yoluyla başka ülkenin çiftçilerine kaynak aktaranlar istiyorlar ki bizim insanımız yoksulluya mahkûm olsun, yoksulluya mahkûm olsun ki sosyal yardım adı altında insanımızın iradesine ket vurulsun siyasi sadakati satın alınsın, biz istiyoruz ki dünden bugüne konuşan Türkiye diyerek çıktığımız bu yolda korkusuzca yaşama hürriyetimiz ile beraber herkesin refah içinde yaşadığı bir Türkiye Hayal ediyoruz.

“Ankara’da Maskeli Balo Var”

Bu yerel seçimlerde bu manada genelden kalkınmanın başladığı yeniden insanımızı devlet ve millet kavramlarını rakip yapanlara bu ülkede üstü örtülü bir mutabakatla milletimizin bütün değerleri milli değerlerini, manevi değerlerini, cumhuriyetimizin ve de demokrasimizin değerlerini birbirlerine rakip yaptılar. Ne İktidarda olan AKP ne de onun karşısında olduğu varsaydınız iktidarı değiştireceğini varsaydığınız ne kadar muhalefet yapısı varsa halinden memnun çark döndükçe hepsi de halinden memnun her gün TBMM’de milletin aleyhine kanunlar çıkartılıyor. Milletin aleyhine düzenlemeler yapılıyor. Milletin aleyhine vergiler koyuluyor. Bu milletin vekilleri ne yapıyor derseniz deyim yerindeyse Ankara’da bir maskeli balo var.  17 yıldır bildiklerini okuyanlar bir yıl içerisinde 1 Milyon 200 bin kişinin işsiz kaldığı bir Türkiye’ye hepimizi mahkûm ettiler. Biz istiyoruz ki bu büyük ülkede üretmeden tüketen Türkiye değil, kazanmadan harcayan değil, üreten ürettiğini yurtdışına transfer eden bir Türkiye olmak istiyoruz. Bulunduğumuz coğrafyada terör örgütleriyle komşu olur hale gelenler PKK dahil olmak üzere bu zamana kadar işbirliği yapanlar ne zamanki seni başkan yaptırmayacağız, dediler her gün ellerine mektup verip İmralı’ya kandille gönderdiklerinin terörist olduğunu hatırladılar.  Kimin ne kadar idaresi ve inancı var, kabahati var tüm bunların farkındadır.  Bizle Demokratlar olarak dün olduğu gibi bugünde milletin vicdan hizasından ayrılmadan milletimizin sahip olduğu gücü enerjiyi ortaya çıkarabilmek adına var gücümüzle çalışacağız. Bismillah diyerek çıktığımız böyle bir sürecin içerisinde iktidarıyla muhalefetiyle kendilerine mahkûm olduğumuzu zannedenlere mahkûm olmadığını tüm insanlarımızı göstermek zorundayız.

“ Direniş bitmiş, Diriliş Başlamıştır”

Bugün kapalı kapılar ardında ittifaklar yaparak, siyasi partilerin vazifesinin toplum önünde alternatifleri çoğaltması gerekenlerin sanki çek senet cirolarca sına oylarını bir başka yere cirolamak istediklerini zannediyoruz. Cirolarını ciro edemeyeceklerini anlamak mecburiyetindeler. Burada Ödemiş’te inançlı genç bir kardeşimizle, Büyükşehir’de siyasi tecrübesiyle birlikte tüm inanmış dava arkadaşlarımızla beraber bu yolları arşınlayacağız. Yılmayacağız, tüm Demokratlara, tüm vatandaşlarımıza haykırıyorum “ direniş bitmiş, diriliş başlamıştır” inşallah önümüzdeki süreç içerisinde milletimizin özlemini duyduğu her geçen gün siyasete katılımın önünde yapısal engeller koyanlara karşı bu barajları yıkacak yegâne idare inanmış insanların mücadelesidir. İşte gün şuurlu bireylerin vatandaşların irade koyma günüdür. Ne kadar çok dini örgütlenmelerimiz varsa siyaseti arka bahçesini yaparsak, siyaseti kışlaya, okula camiye sokarsak,  kar ettik zannedenlere karşı bu milletin değerlerini asla suiistimal edemeyeceklerini tüm vatandaşlarımız ortaya koymalıdır” dedi.

Konuşma sonrası Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Belediye Başkanı adayı Danagüden ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ülük için oy istedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214