Tire'nin yeni başkanı mazbatasını aldı

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran mazbatasını alarak göreve başladı.

Tire'nin yeni başkanı mazbatasını aldı
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Tire Belediye Başkanı seçilen Salih Atakan Duran, mazbatasını alarak görevine başladı.

31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde İYİ Partiden Tire Belediye Başkanı seçilen Salih Atakan Duran ve belediye meclis üyeleri mazbatalarını alarak görevine başladı.

Tire ilçe seçim kurulundan mazbatasını alan Başkan Duran, Tirelilere hizmet etmek gibi onurlu bir göreve seçilmiş olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, kendisine duyulan teveccühten dolayı teşekkür etti.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Tire İlçe Seçim kurulundan sonra kortej eşliğinde kalabalık bir vatandaş topluluğu ile yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Başkan Duran burada Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Eski Başkan Çiçek, “Boynuz Kulağı Geçer Bilirsiniz"

Başkan Salih Atakan Duran ve beraberindekiler daha sonra Tire Belediyesi önünde düzenlenen devir teslim törenine katıldı. Burada Başkan Duran’ı Tire Belediyesi Eski Başkanı Tayfur Çiçek karşıladı. Törende ilk olarak Tayfur Çiçek konuştu ve şunları kaydetti, “Bugün görevi 15 yıl şerefimle onurumla yaptıktan sonra bir öğrencime teslime diyorum. Boynuz kulağı geçer bilirsiniz. Ben ondan çok şeyler bekliyorum. Ne zaman ihtiyaç duyarsa beni arayabilir dilediğini sorabilir cevabını alabilir. Tire Belediyesi 1968 tane tapu 364 tane kiracısı olan bu bölgenin en dinamik belediyesidir. Günü gününe borcunu öder. Tire Belediyesi her türlü kaynağa sahip bir belediyedir. Bana bir abim 1999’da Belediye Başkanı olduğumda 2 şeye dikkat etmemi söyledi. Birincisi ekmekle oynama ikincisi de boğazından bir şey geçmedikten sonra her şeyin çözümü var dedi. Ben de bunları şimdi öğrencime söylüyorum. Hayırlı olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Duran, “Bir Hayaimiz Var Mutlu İnsanların Yaşadığı Tire" 

Daha sonra konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “5 yaşında dedem Salih Duran’ın elinden tutarak ilk kez girdiğim Tire Belediyesi’ne bugün belediye başkanı olarak girdim. Destek verenlerden Allah razı olsun. Sevinçliyiz mutluyuz. Tire’de güzel bir seçim dönemi geçirdik. Güzel bir demokratik yarış oldu. Şehrimize 3 dönem belediye başkanlığı yapan sevgili Tayfur Çiçek’e huzurlarınızda hürmetlerimi sunuyorum. Yeni dönemde daha güçlü verimli bir Tire Belediyesi ortaya koymaya alışacağız. Hedeflerimizi sizlere seçim meydanlarında arz ettik. Ben ve meclis üyelerim gece gündüz çalışacağız. Bir hayalimiz var mutlu insanların yaşadığı Tire’yi hep beraber inşa edeceğiz” dedi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran daha sonra makamına geçerek koltuğuna oturdu ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Başkan Atakan Duran’a mazbata töreninde İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu, CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, Tire Belediye Meclisi Üyeleri, partililer ve vatandaşlar eşlik etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214