Siyaset:
TAYFUR ÇİÇEK 'ETİKET DÜŞKÜNÜ' DEDİ
banner191
CHP “Tayfur Çiçek Birinci Yılında Başarılı Olamamıştır”
 
Cumhuriyet Halk Partisi Tire Belediyesi Meclisi üyeleri Ali Kurtça, Azmi Öztüzün, İsmet Bozdağ, Kemal Özmeşin ve Mehmet Hızlan 2009 Yerel Seçimlerinin ardından aynı meclis çatısı altında birlikte çalıştıkları Tayfur Çiçek’in bir yılını gazetemize değerlendirdi.
 
Belediye çatısı altında meclis, encümen ve ikili diyaloglar açısından bir yol boyunca memleket menfaatleri adına Tayfur Çiçek’le sürekli bir araya gelen CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Tayfur Çiçek’in Çalışmalarını Ekonomik, İmar-Kentleşme ve Siyasi açısından değerlendirerek, genel olarak Tayfur Çiçek’i başarılı bulmadıklarını ifade ettiler.
 
CHP “Tayfur Çiçek Siyaseten Davranış Bozukluğu Sergiliyor”
 
Tayfur Çiçek’in 2009 yılında “Uyum İçerisinde Çalışma” girişimlerini “Uyum İçerisinde Çalışıyoruz” diyerek desteklediğini ancak tüm icraatlarının bu anlayışın dışında kaldığını belirten CHP Meclis Grubu Tayfur Çiçek’in ortaya koyduğu çelişkili davranışların siyasi ahlaka yakışmadığını, bir Belediye Başkanına yakışmayacak şekilde “Davranış Bozukluğu” sergilediğini vurguladılar. Özellikle Bir Nisan günü yapılacak olan meclis toplantısı öncesinde memleket menfaatine uygun olsun talebi ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak için Tayfur Çiçek’in CHP Meclis grup sözcüsü Ali Kurtça’yı arayarak görüşmeye davet ettiğini ve bu görüşmelerin ardından olayların çok enteresan biçimde geliştiğini ifade eden CHP Meclis üyeleri bu konunun detaylarını kamuoyu ile paylaşmanın siyaseten ve idareten gerekliliğine inandıklarını ifade ettiler.
 
CHP Meclis Grup Sözcüsü Ali Kurtça Demokrat Partili Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in kendisini bizzat cep telefonu ile toplantıdan önceki gece arayarak görüşmeye davet ettiğini, ardından toplantıdan önce gündüz DP Belediye Meclisi üyesi Kamil Taşal ’la birlikte başkanlık makamında bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Toplantıda Başkan Tayfur Çiçek’in kendilerine “Ali Bey, biz bugün seçilecek encümende sizden de bir arkadaşımızın görev yapmasını arzu ediyoruz. Birlik, beraberlik ve koalisyon içerisinde çalışalım. Bizim adayımız grup kararı ile Hulki Kızıloba (Halıcı Hulki)” dediğini belirten Ali Kurtça bu teklifi meclisteki arkadaşlarıyla görüşeceğini belirtmiş. Teklifin ardından Başkan Tayfur Çiçek’in bazı gündem maddelerine de “EVET” oyu kullanılmasını talep ettiğinin altını çizen Ali Kurtça bu görüşmenin ardından makamdan ayrıldığı ifade etti.
 
Ali Kurtça “Tayfur Çiçek; Bunların Hepsi Etiket Düşkünü” Dedi.
 
Meclis Toplantısının yapılacağı Bir Nisan günü saat 18.30 civarında teker teker aranarak başkanlık makamına davet edildiklerini ifade eden CHP’li meclis üyeleri toplantı günü yaşanan olayları:
 
“Biz saat 19.00’da başkanlık makamına girdik. İçeride DP grubu da bulunmaktaydı. Başkan Tayfur Çiçek bize encümen için bir aday belirlediniz mi? diye sordu. Biz de adayımız Mehmet Hızlan cevabını verdik. Tayfur Çiçek “Bizim adayımız Hulki Kızıloba” cevabını verince DP’li meclis üyeleri sinirli bir şekilde başkanlık makamını terk ettiler. Çıkarken Ahmet Küçükler başkan beye cevabını tekrarlattı. DP’li meclis üyeleri ve DP İlçe Başkanı Serkan Görüşük dışarıya çıkınca biz de ne olduğunu anlayamadık. Başkan Bey, biz çıkalım; siz kendi aranızda özel görüşmek istersiniz belki dediğimizde başkan Tayfur Çiçek “Çıkmanıza gerek yok, bunların hepsi etiket düşkünü, başka bir şey bildikleri yok, bağırır, çağırır, geri gelir otururlar” cevabını verdi. Ardından içeriye DP İlçe Başkanı; Serkan Görüşük geldi ve “Başkan, sizinle özel görüşelim” talebinde bulununca bu defa biz de makamdan ayrılarak meclis salonuna geçtik. Ve yapılan mecliste Başkan beyin “DP Meclis Grubunun kararı” şeklinde bildirdiği ve siyaseten söz verdiğimiz şekilde oyumuzu kullandık. Ancak daha sonradan üzülerek öğrendik ki görüşmemizin ardından daha farklı gelişmeler de yaşanmış. Biz havuz önündeki alanın ticarethane yapılarak satılmasına karşı çıktığımızı Başkan Tayfur Çiçek’e bildirmiştik. İlçemizin menfaatlerine aykırı bulduğumuz için bu konuda bir anlaşma yapamayacağımızı söyledik. Bu ifademizin ardından Başkan Tayfur Çiçek; Ak Parti grubunu davet ederek onlara anlaşma teklif etmiş. Bizler hakkında da “CHP ile bağlarımızı kopardık, bunlardan bir şey olmaz, zaten kendi partileri bunları delege olarak bile yazmadı” ifadesini kullanmış. Bu ifadeleri kınıyoruz.” şeklinde anlattılar.
 
CHP Siyaseten ve İdareten Yanlış Yapmamıştır
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklü bir parti olduğunu, bu partiye mensup olan insanların da parti kimliğine, misyonuna yakışır hareket ettiklerini ifade eden CHP’li Meclis Üyeleri her zaman ilçe menfaatlerini ön planda tuttuklarını ve buna göre mecliste oy kullandıklarını ifade ederek, alınan meclis kararlarında kendileri tarafından “HAYIR” oyu verilen kararlar incelendiğinde ne derece haklı olduklarının çok net anlaşılacağını belirttiler. Kendi siyasi anlayışlarında “verilen sözlerin arkasında durmamak” gibi bir anlayışın asla olamayacağını ifade eden CHP Meclis Grubu “son yaşanan olaylar açıkça göstermektedir ki, Tayfur Çiçek verdiği sözlerin arkasında durmamaktadır. Parti Grup Kararı olarak bizlere tebliğ ettiği karar da görülüyor ki kişisel kararıdır. Kendisi; mensubu olduğu partinin meclis üyeleri ile birlik ve beraberliği sağlayamamıştır. Kendi mesai arkadaşlarıyla birlik ve beraberliği sağlayamayan bir idarecinin; başka insanlarla koalisyon yapma çabalarının, uyum içerisinde çalışma çabalarının ne tür sonuçlar vereceği de gün gibi ortadadır. İstedikleri olmadığı için bir başka siyasi partinin mensupları hakkında ileri geri konuşması siyasi ahlaka yakışmamakta; bir Belediye Başkanına kesinlikle yakışmamaktadır” ifadesinde bulundular.
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner172

banner169

banner199

banner202

ÇİÇEK CHP'DEN İTTİFA ETTİ DSP'DEN...
Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek DSP’ye katıldığını...

Haberi Oku