SALİM ÖZKARAKAŞ DSP’DEN ADAY OLUYOR

2019'da yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kiraz'da bulunan tek aday adayı olan Salim Özkarakaş, Kiraz'ın İYİ Parti ile gerçekleşen ittifak sonrasında DSP'den aday olacağını açıkladı.

SALİM ÖZKARAKAŞ DSP’DEN ADAY OLUYOR
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

Süreç içerisinde böyle bir tercihte bulunmasının temel sebebi olarak Kiraz’ın farklı kesimlerinden gelen yoğun talep ve kendi şahsında gelişen teveccüh olduğunu belirten Özkarakaş, sorumluluk almaktan kaçınamayacağını söyleyerek DSP'den Kiraz Belediye Başkan aday adayı oldu.

'SİYASET YOK HİZMET VAR'

Özkarakaş, YerelGüç Gazetesine yaptığı açıklamada "Kiraz’da kenetlenmiş bir örgüt ve halkın desteği ile CHP'den tek aday adayı olarak seçim sürecine girdim. İki aydır vatandaşlarla iç içe sahalardayım. İttifak görüşmeleri kapsamında Kiraz'ın İyi Parti'ye bırakıldığını televizyondan öğrendik. Bu durum öğrenildiğinden itibaren Kiraz halkı yoluma devam etmem, aday olmam yönünde çok baskı yaptı. Bu yola çıktığımız Kiraz halkını özellikle gençlerimizi yarı yolda bırakmamak, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Kiraz Belediyesiyle buluşturmak için 'siyaset yok hizmet var' diyerek çıktığımız bu yolda yolumuza Genel Başkanımız Bülent Ecevit'in emaneti olan Demokratik Sol Partiden devam ediyoruz. Kirazımıza hayırlı olsun. Tüm Kiraz'ı kucaklayacağıma herkesin Belediye Başkanı olacağıma söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

Özkarakaş, yarın DSP İl Başkanının katılımıyla adaylığını resmen açıklayacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 21:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214