MHP Tire, bir türlü çözülemeyen kavşak sorunu için harekete geçti

MHP Tire, bir türlü çözülemeyen kavşak sorunu için harekete geçti

Haber: Dilek Ayvalı

Milliyetçi Hareket Partisi Tire İlçe Teşkilatı Tire’nin İnönü Bulvarındaki bir türlü çözülemeyen kavşak sorunu için harekete geçti.

Tire’nin Atatürk Mahallesi sınırlarında bulunan bulvardaki kavşak sorununun yıllardır bir türlü çözülmediğini ve vatandaşların bu konuda sürekli şikâyetçi olduklarını dile getiren MHP Tire İlçe Başkanı Arif Demirkan, “Tire’nin önemli sorunlarından biri haline gelen İnönü Bulvarındaki kavşak sorununu çözmek için siyasi ve bürokratik her türlü girişimi yaparak konunun takipçisi olacağız” dedi.

BURADA KAZA OLMASINDAN ENDİŞE DUYUYORUZ

Başkan Demirkan, “İnönü Bulvarındaki bu sorun bulvar yapıldığından beri gündemde. Mahalledeki nüfus sayısı her geçen gün artıyor. Bulvar üzerinde Devlet Hastanesi ve gölet mesire alanı bulunuyor. Vatandaşlar yolda bir kavşak bulunmaması ve U-Dönüş yasağı nedeniyle artık isyan ediyor. Göreve geldiğimden bu yana neredeyse haftada bir bu konuda şikâyet alıyoruz. İnönü Bulvarının Fatih Sultan Mehmet Bulvarı kesişiminde U-DÖNÜŞ yasağı bulunuyor. Bulvarın Gölet Mesire alanı tarafında ikamet eden vatandaşların U-Dönüş yasağına uyarak evlerine ulaşmaları için 5 kilometreden fazla yol kat etmesi gerekiyor. Pek çok vatandaşımız U-Dönüş yasağını ihlal ediyor. Bu bir güvenlik sorunu oluşturuyor ve burada kaza olmasından endişe duyuyoruz” dedi.

ÇÖZÜMÜ GAYET BASİT

Bulvardaki sorunun çözümüne de dikkat çeken Başkan Demirkan, “Buradaki sorunun çözümü İnönü Bulvarı ile Gençlik Caddesi’nin kesişim noktasına kavşak yapılmasıdır. Bu önerinin birkaç kez Karayolları İzmir İl Müdürlüğüne ve hatta Karayolları Genel Müdürlüğüne kadar iletildiğini ve sorunun ivediliğinin aktarıldığını biliyoruz. Neden hala bir kavşak yapılmadığını anlamış değiliz. Çözümü gayet basit olan bu sorunun giderilmesi ve İnönü Bulvarına kavşak yapılması için harekete geçiyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214