İttifak konusunda bir kez daha uyardı

CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Özen; “MİLLET İTTİFAKI MEMLEKET MESELESİDİR”

İttifak konusunda bir kez daha uyardı
banner267

CHP ve İYİ Parti arasında Millet İttifakı görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden  CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Özen; bu görüşmelerden nihai kararlar çıkmadan her iki partinin de ittifaka zarar verebilecek söylemlerden kaçınması gerektiğini söyledi. 

MİLLET İTTİFAKI SEÇİMLERE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMALIDIR

İzmir Büyükşehir belediyesi için CHP ile İYİ partinin ittifak kararı aldığını hatırlatan Özen, “Partilerimiz İzmir Büyük Şehir adayı konusunda zaten ittifak kararı almış durumdalar. Bu doğrultuda İzmir Büyükşehir adayı konusunda İYİ parti CHP’nin adayını destekleme kararı almıştır. İzmir’in ilçeleri için her iki parti arasında genel merkezler düzeyindeki görüşmeler devam etmektedir. Bize düşen bu görüşmelerin soncunu beklemek ve millet ittifakının seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanması yönünde gerekli hazırlıkları yapmaktır. İzmir bu milletin milli mücadelesinin başladığı ve sonuçlandığı kenttir. Bu bilinçle Millet ittifakının İzmir’de yeni bir Türkiye hikayesi yazacağından hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır” dedi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI KONUSUNDA UYARIYORUM

Millet İttifakının memleket meselesi ile eşdeğer bir ittifakı temsil ettiğini vurgulayan Yücel Özen, “bu doğrultuda ilçemiz Tire’de de Millet İttifakının kurulması için gerekli hassasiyeti göstermek durumundayız. Ben bu konuda CHP’li ve İYİ partili arkadaşlarımıza bir öneride bulunmak istiyorum. Her iki partinin genel merkezlerinde İzmir’in ilçeleri ile ilgili yapılmakta olan ittifak görüşmeleri sonuçlanana değin, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara dikkat edilmelidir. Parti logoları ile İYİ Partili arkadaşlarımız “Tire İYİ olacak” , CHP’li arakdaşlarımız da “Tire CHP’dir, CHP kalacak” gibi hasım artırıcı sosyal medya paylaşımlarından uzak durmalıdır. Parti logolu paylaşımları kaldırıp, Millet ittifakı ile ilgili paylaşımları öne çıkarmalılar. Herkesi bu konuda sorumlu davranmaya davet ediyorum. Her iki partiye mensup arkadaşlarımızın hatta son seçimlerde olduğu gibi Saadet Partili ve Demokrat Partili arkadaşlarımızın öncelikli hedefi Millet İttifakının ilçemizde sağlam bir şekilde kurulmasını sağlamak olmalıdır. Her iki partiye mensup arkadaşlarımız ilk iş olarak yarından itibaren seçmen listelerini inceleyerek çalışmalarına başlamadır” şeklinde konuştu.

MİLLET İTTİFAKI, MİLLETİN İKTİDARI OLMALIDIR

Türkiye’nin içinde bulunduğu süreçte Millet İttifakı’nın oldukça önemli olduğunu ve geliştirilerek sürdürülmesi gerektiğini ifade eden Özen, “KHK düzenlemeleri ile emeklilere yüzde 10, taşeron işçilere yüzde 4 zammı layık gören, ama öte yandan sadece seçime yönelik seçim yatırımları ve vaadleri ile halkımız avutulmaya çalışılırken, bizlerin milletten başka hiçbir ihtirasımız olmamalıdır. Millet ittifakını kurarak elele Türkiye’de, İzmir’de ve güzel ilçemiz Tire’de milletin iktidar olmasını sağlamalıyız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 16:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214