Genc İradeye Özuslu Darbesi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Kongresi'inde yaşanan olayların perde arkası gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Genc İradeye Özuslu Darbesi
banner267

Kongrede resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından yaşanan olaylar neticesinde oy pusulaları ve tutanakların bir kısmının ortadan kaybolduğu, bir kısmının ise anlaşılamaz hale getirildiği gözetmenler tarafından bildirilmişti.

Şimdi ise bomba bir iddia ortaya atıldı.

Resmi olmayan sonuçların açıklanmasının hemen öncesinde Mert Anıl Akgül'ü temsilen bulunan gözetmenin Burak Kotan isminde 20'nin üzerinde çizik bulunduğunu ve çizik bulunan oylarda Mert Anıl Akgül isminin yazılı olduğunu bildirmesine rağmen bir oldu bittiye getirilerek alel acele bir zafer ilanına gidilmesi ve hemen ardından bir tartışma neticesinde kargaşa çıkartılarak oy pusula ve zarfların tahrip edilerek tekrardan sayım işlemini imkansız biçime getirildiği iddiia edildi.

İzmir tarihinde ilk defa gençlik kolları kongresine büyükşehir bürokratlarının baskı, tehdit ve şantajları ile müdahelelerde bulunduklarının kongre salonunda dile getirilmesi ve kulis bilgilerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bilgisi dışında Mustafa Özuslu'nun ilçe başkanları ve belediye başkanlarını arayarak Burak Kotan isminin desteklenmesi talebi bir çok ilçede bürokratların vesayeti altında bir seçimin kabul edilemez olarak nitelendirildi. Buca gençlik kolları başkanı Hüseyin Gül'ün kongrede dile getirdikleri partili gençlerin yoğun alkışlarıyla destek bulması ise pek çok delegenin benzer bir rahatsızlık içerisinde olduğu fikrini güçlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 15:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214