DEMOKRAT PARTİNİN YENİ İLÇE BAŞKANI GÜROL GÜRKAN OLDU

Ödemiş Demokrat Parti ilçe kongresi Ödemiş Belediyesi Nikâh Salonunda yapıldı.

DEMOKRAT PARTİNİN YENİ İLÇE BAŞKANI GÜROL GÜRKAN OLDU
banner233

Aday Gürol Gürkan kongrede başkan seçildi.  Kongreye Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, DP İl Başkanı Metin Dökmeciler, genel idare kurulu üyeleri, eski başkanlar, çevre ilçe başkanları, eski DP Milletvekili Mehmet Özkan katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, Sait Demir başkanlığında kongre divanı oluştu. Yapılan konuşmalardan sonra, genel başkan Gültekin Uysal’ın Kongreye gönderdiği mesaj İl Başkan Yardımcısı Nedim Turbil tarafından okundu. Mesaj şöyle “Türkiye’yi 47 yıl yöneten bu misyon yarınlar içinde ülkenin en büyük umududur. İşine gelenlerin reverans olarak gösterdiği Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, bıraktıklarının ve ortaya çıkardıkları Türkiye’nin teminatıdır. Demokrasinin Türkiye’de tesis edilmesinin emeği geçenleri sadece anarak Demokrat olabileceklerini sananlar bu millette reva gördükleri kendi demokratlıklarını anlatmaya yetmeyecektir. Dillerinden düşürmedikleri yüce dinimiz İslam’ı ve adaletle alakalı ve ahlakı boyutlarından bir haber olan bu iktidarın yolsuzluk davalarındaki durumu, ahlakı yozlaşmışlıklarını ve adaletten ne kadar yoksun oldukları tekrar tekrar göstermektedir. Kendi yanlışlarını yine kendi yanlışlarıyla örtmeye çalışanlar alın terini gasp ettikleri milleti daha zor duruma sokan iktidarın farklı seslere tahammül edemedikleri ortadadır. Bir taraftan milli irade deyip, diğer taraftan milletin iradesine gem vuran seçim sistemini ve demokrasiyi sınırlayan darbe anayasasını muhafaza etmeleri ne derece bir iki yüzlüğünün olduğunun belirtmektedir”

Genel Başkanın mesajından sonra, çeşitli görüşlerin dile getirildiği konuşmalar ve kongre olaysız bir şeklide tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 15:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234