CUMHUR İTTİFAKI ADAYI SELMAN İÇELLİ, “MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ”

Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli, Ankara’da düzenlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti seçim manifestosunu açıkladığı programa katıldı.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI SELMAN İÇELLİ, “MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ”
banner267

Haber: Dilek Ayvalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimleri manifestosunu açıkladı. Programa Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli katıldı.

Selman İçelli yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız coşkulu bir atmosferde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi Manifestosunu açıkladı. 11 maddelik bir manifesto. AK Parti olarak şehrimize ve belediyemize çok büyük önem veriyoruz. Tevazu, samimiyet ve gayretle, 'memleket işi gönül işi' diyerek, gönül belediyeciliği sözüyle halkımızın huzuruna çıkıyoruz. 31 Mart seçimlerinde ortaya çıkacak sonucun ülkemize, İzmirimize ve Tiremize şimdiden hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum” dedi.

İŞTE CUMHUR İTTİFAKININ SEÇİM MANİFESTOSU

1- Şehir planları: Bu konuda hakkaniyete uygun yöntemler takip edeceğiz. İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine geçit vermeyeceğiz. İmar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız. Muhtarlık binalarında ilan edilecek plan değişikliklerini milletimizin onayından sonra uygulamaya geçireceğiz. Milletimizin hayat kalitesini artırmayan hiçbir işe vakit ve kaynak ayırmayacağız.

2- Altyapı ve ulaşım: Bu konu çözülmeden şehirlerimizi gerçek anlamda şehir haline getirmiş olamayacağına inanıyoruz. Temel altyapı sorunları çözülmemiş hiçbir şehrimizi bırakmayacağız. AK Partili olmayan belediyelerde de çalışmaları yakından takip edeceğiz. İnsanlarımızı trafikte boğulmaktan kurtaracağız. Otopark meselesini asli öncelik haline getireceğiz. Sokaklarda araç istilasına son verip kaldırımlarımızı sadece yayaların hizmetine sunacağız.

3- Kentsel dönüşüm: Şehirlerimizi hem depremden hem de çarpık yapılaşmadan kurtarmaya dönük projelerimizi geliştireceğiz.

4- Benzersiz şehirler: Her şehrin kendi coğrafyasına, iklimine, büyüme alanlarına uygun gelişme alanları hazırlayacağız. Şehirlerimizin siluetini bozan projelere kesinlikle izin vermeyeceğiz.

5- Akıllı şehirler: Tüm akıllı şehir uygulamalarını destekleyeceğiz. Yerli çözümleri teşvik ederek şehirlerimizin emrine sunacağız.

6- Çevreye saygılı şehirler: Sıfır Atık Projesini her kurumumuzda, her evimizde hayata geçireceğiz. İnsan-şehir-tabiat dengesini en ideal şekilde gözeterek, şehirlerimizi yeşil ve sürdürülebilir büyüme ilkesiyle inşa ve ihya edeceğiz.

7- Sosyal belediyecilik: Tüm mağdur ve mazlumlarla birlikte ailelerimize, çocuklarımıza, kadınlarımıza ve engellilerimize hizmet verecek şekilde geliştireceğiz. Sessiz yığınların sesi olacağız.

8- Yatay şehirleşme: Yeni dönemdeki şehircilik vizyonumuzun merkezinde bu yer alacak.

9- Halkla birlikte yönetim: Muhtarlarımızla birlikte en üst katılımı gerçekleştireceğiz. Bir şehirli hakları bildirgesi hazırlayacağız. Şehir meclislerinde önemli kararları ortak akıl ile alacağız.

10- Tasarruf ve şeffaflık: Yatırımları ve hizmeti yaparken kullanılan kaynağın gerekliliğini tiziz bir şekilde değerlendirecek sonra adımları atacağız. Her türlü bilgi ve belgeye erişimin açık olduğu bir yöntem belirleyeceğiz.

11- Değer üreten şehirler: AK Parti belediyeciliğini bir üst aşamaya taşıyoruz. Şehirlerimizi gayrimenkul odaklı zenginleşme aracı olmaktan çıkartıp, insanın kültürel ve ekonomik üretkenliğinden kaynaklanan katma değerle güçlenen mekânlar haline getireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 16:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214