Bu hadsizliğin ve densizliğin hesabı sorulmalıdır!

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşıma AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı sert tepki gösterdi.

Bu hadsizliğin ve densizliğin hesabı sorulmalıdır!

HABER:DİLEK AYVALI

CHP Tire ilçe Başkanı Hakan Şenoyar, mermer ocakları ile ilgili paylaşımında yarı çıplak kadın görseli kullandı.

Şenoyar iddiaya göre gelen tepkiler üzerine görseli değiştirdi. Konu ile alakalı açıklama yapan AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, “Hakan Şenoyar’ın kendi ifadesi ile “dikkat çekmek için” yarı çıplak kadın görseli kullanması, kadınları cinsel meta olarak gören cinsiyetçi bir zihniyetin ürünüdür. Kadına şiddet ve kadınlarımızın maruz kaldığı cinsiyetçi ayrımcılıkla mücadele ettiğimiz bugünlerde yapılan bu paylaşım, CHP Tire İlçe Başkanının kadınlarımıza bakış açısını gözler önüne sermiştir. Bu densiz ve haddini aşan davranışa, herkesten önce CHP’li kadınların tepki vermesini beklerdik. Biz AK Parti Tire İlçe Teşkilatı olarak, Şenoyar’ı kınıyor ve kendisini tüm kadınlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Şenoyar’ın paylaşımında yarı çıplak kadın görseli kullanmasının tüm kadınlara hakaret niteliği taşıdığını belirten AK Parti Tire İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Ünalan ise, “Bizler,  kadınlarımızın ayakları üstünde durması, güçlü ve söz sahibi bireyler olarak toplumda öncü olması hususunda insan üstü gayret gösterirken; günümüzde kadın bedenini cinsel nesne haline dönüştürerek istismar etme hakkını kendinde bulan bu çirkin zihniyetin taşıyıcılığını yapan Hakan Şenoyar’ı tüm kadınlardan özür dilemeye ve CHP İzmir Örgütü’nü bu densizlik karşısında aksiyon almaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER LİNKİ

//www.yerelguc.com/gundem/tribunlere-degil-dogaya-oynayin-h25176.html

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 16:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER