Başkan Falakalı yurt binasında incelemelerde bulundu

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı ve Gençlik Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca, yaklaşık 1,5 yıl önce inşaatına başlanan ve tamamlanmak üzere olan 300 öğrenci kapasiteli KYK Yüksek Öğrenim Yurdu’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Falakalı yurt binasında incelemelerde bulundu

Haber: Dilek Ayvalı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ihale edilen ve 1 ay içerisinde hizmete hazır hale gelecek olan yurt hakkında konuşan Tire Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca “İlçemiz ve bölgemiz için büyük önem taşıyan Yüksek Öğrenim Yurdu’muzun inşaatında sona geldik. Öğrencilerimizin kullanımına sunacağımız  malzemelerin nakliyesi ve bina içi bazı küçük tadilatlar tamamlandığında yurdumuz hazır hale gelecek. 300 öğrenci kapasiteli yurdumuzda 2-3 kişilik odalarda çalışma kısmı, dolap ve yataklar, buzdolabı bulunacak, 24 saat sıcak su ve internet hizmeti sunulacaktır. Yurdumuzun temelinin atılmasından bugüne kadar çalışmaların hızlandırılması ve tamamlanması için büyük gayret gösteren İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Murat Eskici, Tire Kaymakamı Sayın Fatih Çobanoğlu’na ve AK Parti İlçe Başkanı Sayın Mert Falakalı'ya şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Yurtta İncelemelerde bulunan AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, “1,5 yıl önce temelini attığımız KYK Yurdumuz, ufak tefek eksikleri dışında tamamlandı. Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulumuzda ve çevre ilçelerde öğrenim gören öğrencilerimizin faydalanabileceği, modern tasarımlı yurdumuz Tire’mize hayırlı ve uğurlu olsun. Öğrencilerimiz, devletimizin güvenli kanatları altında eğitimlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilecek. Yapım aşamasında büyük emeği geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Hamza Dağ başta olmak üzere milletvekillerimize ve İzmir İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli'ye teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 22:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214