Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şerif DELİBALTA; “350 ye yakın üniversiteli genç misafirlerimiz geliyor”

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta, bu yıl öğrenci alımına başlayan Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümünün 52 öğrenci ile kontenjanlarını doldurduğunu söyledi.

Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şerif DELİBALTA; “350 ye yakın üniversiteli genç misafirlerimiz geliyor”
banner233

Ödemiş açısından önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Delibalta; “Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunun mevcut bölümleri ile birlikte Eylül ayında ilçemize 350’ye yakın genç kardeşimiz misafirimiz olarak gelecek. Genç üniversiteli kardeşlerimizi Ödemiş’in misafirperverliğine yakışır şekilde ağırlayacağız. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümünün açılması ilçemiz ekonomisi açısından da güzel bir gelişmedir.350 öğrencimiz aylık asgari bin TL harcasa ilçemiz ekonomisine her ay 350.000 Tl’yi aşan bir meblağda katkı sağlayacaktır” dedi.

Ödemiş’te açılan tüm bölümlerinin kontenjanlarının dolması Ödemiş’ten mezun olan öğrencilerin memnuniyetlerinden kaynaklı olduğunu vurgulayan Delibalta, “ Yeni açılan Çocuk Gelişimi bölümüne 52 öğrencinin yanı sıra, Meslek Yüksek Okulunun mevcut bölümleri  Laborant ve Veteriner, Sağlık Bölümüne 46 öğrenci,  Bahçe Tarım bölümüne 31 öğrenci, Organik Tarım bölümüne 41 öğrenci, süt ve besi hayvancılığı bölümüne 31 öğrenci, Süt Ürünleri Teknolojisi bölümüne 41 öğrenci, Tıbbi ve aromatik bitkiler  bölümüne 36 öğrenci, Tohumculuk Teknolojisi bölümüne 28 öğrencinin tercih ederek ilçemize gelecek olmasından mutluluk duyuyoruz.”

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ramazan Şerif DELİBALTA  “Ödemişimizin  öğrenci kenti olması yolunda önemli adımlar atıyoruz. Mevcut kontenjanların dolması gösteriyor ki ilçemize tercih noktasında bir teveccüh var. Yeni bölümler ile bu teveccühü ilçemiz ekonomisine katkı olarak dönüştürmeyi hedefliyoruz. Eylül ayı itibariyle ilçemize kayıt için gelecek genç kardeşlerimize ve ailelerini en iyi şeklide misafir etmek arzusundayız. Kadir şinas Ödemiş halkının da misafirlerimize her konuda yardımcı olacaklarına eminim. Güzel anılarla Ödemiş ten ayrılan genç kardeşlerimizin, ilçemizden ayrıldıktan sonra görev yaptığı yerlerde Ödemiş sevdalısı olması bizler için mutluluk vesilesidir. Tüm genç üniversiteli kardeşlerimize ve ailelerine ilçemizde hoş geldiniz diyorum”

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 16:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234