UYGUR KARDEŞLER TİRE’DE SAHNE ALDI

Süheyl ve Behzat Uygur tiyatrosu Tire’de Süt Kardeşler adlı oyunu sahneledi

Haber: Dilek Ayvalı

Süheyl ve Behzat Uygur tiyatrosu Tire Belediyesi Kültür Salonunda Süt Kardeşler adlı oyunu sahneledi.

Oyunu Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin ve Tireliler izledi. Kahkahalarla izlenen tiyatro oyunu 2 perdede gerçekleşti ve 2 saat sürdü.

NEJAT UYGUR TİRE’DE RAMAZAN TOPUNU 1 SAAT ERKEN PATLATMIŞ

Bol kahkahalı oyunun ardından konuşan Behzat Uygur, “5 yıl önce gelmiştik en son. Her sezon yeniden Tire’ye gidelim dedik fırsat olmadı. Bu sezonun yeni oyunu Süt Kardeşler ile sizlerin huzurundayız. Tire’nin bizim için bambaşka bir yeri var. Nejat Uygur Tire’de çocukluğunu geçirmiş. Hatta Tire’de bir anısı var Nejat babanın şöyle, dedem subaydı. Ramazanda top patlatılıyor. Tabi topu askeriye patlatıyor. Babam da asker çocuğu olduğu için topu bir saat erken patlatıyor. Bir hafta dayak yemiş herkesten. Hep bunu anlatırdı. Tire’yi hiç unutmazdı. Sizlerin bu kahkahaları ile Süheyl ve Behzat Uygur tiyatrosu 30. Yılına geldi. Bu yıl 30. Yaşımızı kutluyoruz. Yoğun bir turne programımız var. Burada geldiğimiz andan itibaren tüm belediye ekibi bizimle oldular. Çok güzel bir misafirperverlik örneği gösterdiler” diyerek teşekkür etti.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Fahri hemşerimiz olan kıymetli Uygur ailesinin değerli evlatlarını buradan tekrar görmekten büyük bir mutluluk duyduğumuzu dile getirmek isterim. Bu akşam bizlere yaşatmış oldukları tiyatro dolu Muhteşem sanatsal performanstan dolayı Bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 16:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234