Tire’de öğretmenler karma resim sergisi açtı

Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibince Tire’deki pek çok farklı branşın öğretmeni bir araya gelerek Tire Bedesten’de karma resim sergisi açtı.

Tire’de öğretmenler karma resim sergisi açtı
banner233

Haber: Dilek Ayvalı

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse’nin yaptığı açılış töreni ile birbirinden kıymetli el emeği sanat eseri resimler Tirelilerin beğenisine sunuldu.

Tire Belgin Atila Çallıoğlu Resim Öğretmeni Mahmut Saltık gazetecilere yaptığı açıklamada resim sergisinin Tire İlçe Milli Eğitim Proje Ekibinin bir çalışması olduğunu kaydederek, “ilçe genelinde benim kursuma katılarak resim yapan öğretmenlerin bu güne dek yaptığı resimlerden seçme eserler ile oluşan bir sergiyi bugün açmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. İlçemizdeki her branştan öğretmenin yağlı boya, kara kalem, hat ve ebru çalışmaları burada sergileniyor. 35’i aşkın öğretmenin 100’ün üzerindeki eseri burada sergileniyor. Ben de bu sergiye 6 çalışmamla katıldım. Tire Halk Eğitimi Merkezine bağlı olarak akşam kurslarımız Çarşamba ve Perşembe günleri devam ediyor. Bu kursta yağlı boya, kara kalem çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Öğretmenlerin resim sergisi 9-17 Aralık tarihleri ve 09.30-18.00 saatleri arasında Tire Bedestende halka açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 23:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234