TİRE'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORLAR

Tire Romanları Güçlendirme, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği bağımlılık ve kötü alışkanlıklarla mücadele amacıyla hazırladıkları Roman Akademi Projesini gerçekleştiriyor.

TİRE'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORLAR

Haber: Dilek Ayvalı

İçişleri Bakanlığı ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekli Roman Akademisi Projesi, Tire Halk Eğitim Müdürlüğü ve Tire Romanları Güçlendirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştiriliyor.

Roman vatandaşlar ve çocuklarının etnik ayrımcılık ve çevresel faktörler nedeniyle iş bulamama ya da çalışmakta olduğu işe adapte olamama gibi sorunlarına farklı bir pencerede bakmalarını sağlamak, maddi imkansızlıklara karşı kötü alışkanlık edinmelerini engellemek, başlayan bir alışkanlığı varsa bitirmesini sağlamak ve müzikli rehabilitasyon ile meslek edinmelerine yardımcı olmak gibi konular projenin kapsamları arasında.

Tire Romanları Güçlendirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Gültiren, projenin başarıya ulaşması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Gültiren, projenin büyük ilgili gördüğünü de sözlerine ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227