Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Sergileniyor

Ödemiş Halk Eğitim merkezi ve İŞKUR tarafından başlatılan ve 28 gün süren kursun ardından kursiyerler ve öğretmenleri Ödemiş Öğretmenevinde ürünlerini sergilediler.

Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Sergileniyor

Kursiyer ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Karakayaoğlu, “Bitkiler sınıfı olarak bizler şu an yapmış olduğumuz ürünlerimizi sergiliyoruz. Yapmış olduğumuz ürünler tamamen doğal bitkilerden üretilmiştir. Kozmetik ürünlerinden, eskiden lokman hekimlerimizin yapmış olduğu tentürler bu ürünlerimiz yaraların mikrop kapmaması ve yaraların kapanması adına yapılan ürünler bunu haricinde çamaşırlarımızın yapısını bozmaya doğal sıvı yumuşatıcılar bizler bunları kullanıp test ettik. Ve ürünlerimizin satışlarında başladık. Bunların yanında doğal parfümlerimiz, kantoren ve kekik yağı ve bitkilerle yapılan gıdalarımızda mevcuttur. Sergimiz yarın sona erecektir” dedi.

Kurs Öğretmeni Seher Balcı, “Tıbbi ve Aromatik bitkiler kursu içinde tamamen aromatik bitkiler olan ürünlerle elde ettik. Gıda, kozmetik, temizlik ürünlerimiz var. Bunları tamamen çoğalttık. Ürünlerimizi yaparken,  sağlık ve eczane kısmında tamamen lokma hekimlerin tariflerini kullandık. Bunları yaparken birçok aşamalardan ve deneme yanılma yönetmelerini kullandık. Cildimizde herhangi bir reaksiyon yaşamamak için test ettik. Onayımızdan geçmeyen hiçbir şeyi bu sergimizde kullanmadık. Gıda ürünlerimizin içerisinde de tamamen doğal aromalar var. Ürünlerimizin yaşını bulamadıysak kurusunu kullandık. Yapacağımız ürünler yaşsa yaş olan ürünü kurusa kuru olan ürünü kullandık.  İnşallah ilerleyen zamanlarda patentlerini aldığımızda günleri de görürüz ve işlerimizi büyütürüz” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234