Kiraz Belediye Başkanı Özçınar sanatın ve sanatçının yanında

Kiraz Belediye Başkanı Özçınar, Kirazlı Ressam Hatice Kılıçaslan'ın resim sergisini gezdi

Kiraz Belediye Başkanı Özçınar sanatın ve sanatçının yanında
banner233

Haber: Dilek Ayvalı

Kiraz Belediye Başkanı Özçınar, sanatın ve sanatçının yanında olduğunu bir kez daha kanıtladı ve Kirazlı Ressam Hatice Kılıçaslan'ın resim sergisini gezdi. Başkan Özçınar bu ziyareti Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak ile gerçekleştirdi.

Başkan Özçınar bir dizi ziyaret programı kapsamında İzmir'deydi. İzmir'deki Kirazlılar Derneğini ziyaret eden Başkan Özçıanr daha sonra Kirazlı hemşerisi ressam Hatice Kılıçaslan'ın resim sergisini ziyaret ederek sanatçıya çiçek takdim etti.

Özçınar, Kılıçaslan ile bir süre sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çekilerek Kiraz'a döndü.

Ressam Hatice Kılıçaslan Kimdir?

1965 İzmir'in Kiraz ilçesinde doğdu. 1984 Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Proğramlar Bölümünden mezun olarak profesyonel iş yaşamına başladı. 1998 Celal Yetkin Atölyesinde resim çalışmalarına başladı.

2004 Feriha Tuğran Atölyesiyle tanışarak öğrendiği farklı tekniklerle çalışmalarını geliştirmeye başladı.

2007 İlk kişisel sergisini açtı, özel bir şirketin yönetici asistanlığı görevinden emekli oldu.

Uluslararası düzeyde de olmak üzere katıldığı pek çok karma, yarışmalı sergi ve sanatsal etkinliklerde kendisine başarı plaketi, onur ve teşekkür belgeleri verildi. Eserlerini; gerçeklikten kopmadan ve resim dilinden ödün vermeden iç dünyasında damıtarak ve içtenlikle tuvaline yansıtmakta.

Eserleri; Efes Müzesinde, bazı özel kurumlarda, yurt içi ve yurt dışı koleksiyonlarda yer almakta, resim çalışmalarını ve yanı sıra şiir denemelerini yaşam sanat, sanat yaşam felsefesi içinde İzmir’de aralıksız sürmekte.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 22:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234