Zübeyde Hanım'ın vefatının 98. yılında Ödemiş'te anma töreni yapıldı

HABER:ALİ BERK KOCABAŞLAR

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Annesi Zübeyde Hanım'ın vefatının 98. yılında Ödemiş'te anma töreni yapıldı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın vefatının 98. yılında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP İlçe Yönetimi ve CHP Kadın Kollarının katılımıyla Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde tören düzenlendi.

Belediye Başkanı Mehmet Eriş, yaptığı konuşmada; “Bir kadın tüm dünyayı değiştirebilir, bir kadının yetiştirdiği eşsiz bir deha da bir ulusun kaderini değiştirebilir. O eşsiz deha Baş Öğretmenimiz, Tükiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Zübeyde Hanım’ın vefatının 98. yılında onu sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Eriş, konuşmasının devamında Zübeyde Hanım ve oğlu Mustafa Kemal Atatürk ile olan ilişkisine ve Kurtuluş Mücadelesi’nin önemine değindi.Çelenk töreni ve çiçek bırakmanın ardından Zübeyde Hanım’ın vefatının 98. yılı anma töreni sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 18:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214