Yeni yılın ilk meclisi yapıldı

Ödemiş Belediye Meclisi’nin yeni yılın ilk toplantısı Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Başkanlığında Belediye Hizmet Binası bünyesindeki Meclis Salonu’nda gündeme alınan 4 ek madde olmak üzere toplam 23 maddeyi görüşmek üzere mecliste grubu bulunan partilerin katılımıyla yapıldı.

Yeni yılın ilk meclisi yapıldı

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Gündem maddelerini geçmeden önce söz alan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş’te ilk kez Patates festivali düzenledik. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’u Ödemiş’te ağırladık.  Belediyemiz ve ilçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Biosun Ödemiş firması işbirliğiyle geri dönüştürebilir atıkların kaynağından ayrıştırılması ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi için okullarda bilgilendirme çalışmalarına başlandı. 2021 yılı içerisinde 255 bin metre kare kilit parke taşı döşendi. İlçe cadde ve sokaklarda budanan ağaç dalları devrilen ağaçlar odun haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kuzey yolu ile ilgili İmar ve revizyonu konusunda meclis üyeleri, ilçemizdeki mimarlar ve mühendislerin katılımıyla bilgilendirme yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen 3 araçtan bir tanesi gezici sağlık ünitesi aracı kentin her yerince sağlık hizmetlerini ulaştırmaya çalışıyor. Konaklı Mahallesinde yol yenileme çalışmaları devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler daire Başkanı Çiğdem Aşıcı ve teknik ekibi Ödemiş’te incelemeler yaptılar” dedi.

Gündemde bulunan 7.Maddede 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25 inci maddesi gereğince oluşturulacak Denetim Komisyonuna belediye meclisince belirlenen sayıda gizli oylama ile yapılacak üye seçimi. (CHP Tahir Balban (23) Mustafa Turan(23)  MHP Derya Coşkun( 12) İYİ Parti Mehmet Okumuş (21) AKP Asuman Karakayaoğlu (13) oyla seçilirken gündemde bulunan diğer maddeler oybirliği ve oyçokluğuyla kabul edildi.

Gündemin son maddesi olan Dilek ve temennilerde de söz alan Belediye Meclis üyeleri olmayınca yeni yılın ilk meclis toplantısı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 19:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER