YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI -Komisyonlara üye seçildi -Yeni müdür atamaları

Ödemiş Belediye Meclisi’nin yeni yıl ilk toplatısı Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Başkanlığında Belediye Hizmet Binası bünyesindeki Meclis Salonu’nda gündeme alınan 18 maddeyi görüşmek üzere mecliste grubu bulunan partilerin katılımıyla 4 Ocak 2021 pazartesi günü yapıldı.

YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI -Komisyonlara üye seçildi -Yeni müdür atamaları

HABER:FARUK ÇARK

Toplantısı öncesi Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Belediye Meclis üyelerinin ve Basının yeni yılını kutlamasının ardından belediyenin çalışmaları hakkında Meclis üyelerini bilgilendirirken, mazeret bildirerek toplantıya katılmayan ve yeni anaanne olan CHP İzmir Büyükşehir ve Ödemiş Belediye meclis üyesi Nazan Dönmezi kutlayarak, anne ve babayı tebrik etti. Bebeği sağlıkla büyütmelerini diledi.

BELEDİYEDE YENİ GÖREVLENDİRME YAPILDI

Kadir Çavuşdere İnsan kaynakları Müdürlüğünden Sağlık İşleri Müdürlüğüne

Vahit Doğan İşletme İştirak Müdürlüğünden İnsan Kaynakları Eğitim İşleri Müdürlüğüne Sağlık işlerinde görev yapan Ahmet Emen İşletme İştirakler Müdürlüğüne Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İlknur Gündüz Stajı Geliştirme Müdürlüğüne Vekaleten atandılar.

Başkan Eriş yönetiminde toplanan Belediye meclis üyeleri daha sonra gündemde yer alan maddeleri görüşerek karara bağlarlarken, gündemin 8.Maddesinde yer alan 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25 inci maddesi gereğince oluşturulacak Denetim Komisyonuna meclisce belirlenen sayıda gizli oylama ile yapılacak üye seçimi maddesinde yapılan gizli oylamada denetim komisyonuna aday olan (CHP) Faruk Taşkoyan, Sema Bilgi, (MHP)Ceyhun Kınlı, (İYİ PARTİ) Mehmet Okumuş ve (AKP)Asuman Karakayaoğlu denetim komisyonuna seçildiler.

Gündemin son maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde ise söz alan belediye meclis üyeleri Eriş'in ve tüm belediye meclis  üyelerinin yeni yıllarını kutlarken, MHP adına söz alan Belediye meclis üyesi Ceyhun Kınlı Ödemiş Ülkü ocaklarının pandemi döneminde Esnaflardan reklam ve tabela vergisi ile pazarcilardan sergi yeri ücreti alınmaması konusununda başkandan destek istediklerini belirtirken, Eriş zaten belediye olarak kapalı bulunan esnaflardan yer ücreti almadıklarını belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234