Yeni doğan bebekte Koronavirüs çıktı

Koronavirüs halen aramızda Torbalı Devlet Hastanesinde yeni doğan bir bebeğin koronavirüs testi pozitif çıktı. Testin pozitif çıkması sonrası bebek ve ailesi karantinaya alındı

Yeni doğan bebekte Koronavirüs çıktı

HABER / FARUK ÇARK

Koronavirüs vaka sayısı normalleşme sürecinde sosyal mesafe ve maske kullanımı, dikkat edilmemesi üzerine yeniden artışma başladı.

Konuyla ilgili her geçen açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca, koronavirüs tehlikesinin henüz geçmediğini sözlü ve yazılı olarak uyarılarda bulunmaya devam ediyor.
Aralıksız süren Denetimlerde ise koronavirüs kurallarına uymayanlara vatandaşlar hakkında para cezası uygulanıyor.

Torbalı’da da son zamanlarda koronavirüsün bulaştığı hasta sayısı, azalma eğilimi geçtiği bildirildi.

BEBEK VE AİLE KARANTİNAYA ALINDI

Torbalı’da koronavirüs ile mücadele kapsamında Torbalı Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarının gece gündüz titiz ve özverili çalışmaları sonucu vaka sayısında azalmaya başladı. 

Torbalı'da İlçede hemen hemen 3 günde için de hastaneye gelen kişilere yapılan testlerin sonucu negatif çıktı.

Torbalı ilçesindede çevre ilçelerde olduğu gibi, yapılan anonslarla sosyal mesafe kuralına dikkat edilmesi her gün vatandaşlara hatırlatılırken, testin pozitif çıkması sonrası bebeğin annesi ve yakınları karantinada tedavi altına alındı.

Yaşanan durum koronavirüs tehlikesinin hayatımızın her alanında olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatırken sosyal mesafe, temizlik ve maske takımı konusundaki çağrıların hayati önemine vurgu yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 21:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234