Vali Köşger açıkladı İzmir’de vaka sayıları..!

Sağlık Bakanlığı’nın yüz binde 69.61 olarak açıkladığı İzmir’deki vaka oranını değerlendiren Vali Yavuz Selim Köşger, “Orandaki artışa rağmen kentimizde vaka sayıları uzun süre 1200-1500 aralığındayken, 900’lü rakamlara geriledi ” dedi.

Vali Köşger açıkladı İzmir’de vaka sayıları..!

Sağlık Bakanlığı, İzmir’deki haftalık oranı yüz binde 69.61 olarak açıklarken, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, dört haftadır devam eden artışı değerlendirdi. Vali Köşger, oran artış gösterse de vaka sayılarının düştüğünü, uzun süre 1200-1500 aralığında giden günlük vaka sayısının 1000’in altına indiğini bildirdi.

HAFTA SONUNDA VAKA SAYILARI 900’LÜ RAKAMLARDAYDI

İzmirlileri, maske ve mesafe konusunda bir kez daha uyaran Vali Köşger, şu değerlendirmelerde bulundu: “İzmir, aşılama konusunda pek çok ilden daha önce yüzde 80’lik oranlara ulaşmış bir kent. Okulların açılması da vakaların seyrini değiştirdi. 13 ve 14 Kasım günlerinde vaka sayısı 1000’in altındaydı. Vefat sayıları da günlük ortalama 15-16 civarı. Bu sayıları önümüzdeki süreçte daha da aşağıya çekeceğimize inanıyorum. Gevşemeyelim, ciddiyetle kurallara uyalım. Bunu başarabilmek için tüm İzmirlilerin maske ve mesafe kuralına harfiyen uymasını, aşı yaptırmayanların da bir an önce aşılarını olmalarını bekliyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284