Usta Gazeteci Yüksel Balcı 3. kitabını imzaladı

Ödemiş’in duayen gazetecilerinden Yüksel Balcı Haberlerimden Haberiniz olsun adlı kitabının 3. Sayısını Ödemiş’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ödemiş 37. Milli fuarında okuyucularıyla buluşup, imzaladı.

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,“Yüksel Balcı basın hayatında Ödemiş’te simge olmuş, damga olmuş, yıllarını öğretmenliği yanı sıra basın ile birlikte Ödemiş hayatını uygulamış ender insanlardan benimde başöğretmenim ilçemde bugün bu basılan yayında Ödemişin belleği anlamında ön çıkan simge olan önemli geleceği planlayan değer gören kentin ziyaretleri ile de öne çıkmasını sağlayan haberlerden o0luşan çok güzel ve ayrıntılı bir kitap oldu sıkıntı yapıyordu olmazsa sağlığım elvermezse diye ama kitabın basımıyla daha bir canlı ve hareketli oldu.  Burada görmekten de çok mutluyuz. Sağlıkla, iyilikle daha nicelerini de bekliyoruz.  Bu kitaplada biraz da heyecanını yükseldiğini görmekten dolayı ilçemiz adına çok mutluyuz.  Eline, kalbine, yüreğine sağlık diyoruz. Bu örnek çalışmanın yine basın mensubu olan siz arkadaşlarımıza da örnek olmasını diliyorum”

Yüksel Balcı, “Ödemiş Belediyesi tarafından 1.ncisi ve 2.ncisi basılan eski Belediye Başkanı Mahmut Badem tarafından 3. ncüsü Belediye Başkanımız Mehmet Eriş tarafından bastırılmıştır. Her iki başkanımıza ve kültür müdürümüze ve efe ofset çalışanlarına teşekkür ediyorum.  61yıllık gazeteciyim. Gazeteciliğe ilk önce Manisa’nın Ahmetli Belediyesinde başladım. Gazetecilik ciddi bir meslek halkın sorunlarını korkusuzca ve cesurca dile getirenlerin mesleğidir. Tarafsızlığını koruyacaksın, herkese eşit mesafede bulunacaksın yazdığın haberler hem ses getirecek, hem de sonuç alacaksın 61 yıl boyunca kalemimi satmadım bu benim en büyük gururumdur. Kitabımın ilk sayısı 1974-2008 yılları ile ilgili haberlerden oluşuyor. İlk ve ikinci kitabım şu an elimde kalmadı. 3. Kitabım ise geride kalmış haberlerden oluşuyor. Hürriyet gazetesinin sahibi rahmetli Simavi abim benim idolümdür . Simavi’nin kalemine daima efendi kal, mecbur kalırsan kır, sakin satma sözünü 65 yıldır sürdürdüm. Kitaplarımın isim babası eski Ödemiş Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hamdi Halis’tir kendisine teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 12:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214