TÜRKAN SAYLAN DESTEK EĞİTİM MERKEZİ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILDI

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi katkılarıyla yapılan Türkan Saylan Destek Eğitim Merkezi Ve Gündüz Bakım Evi törenle açıldı.

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Açılışa Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, meclis üyeleri, Muhtarlar ve davetliler katıldılar.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Ödemişimiz bugün çok büyük bir bayram yaşadı diyebiliriz. Kaymakamımızın, Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin katkılarıyla özlediğimiz coşkulu Bayramı yaşadık. Burada da bandomuza, halk oyunları ekibimize ve Ödemişe inleten davul zurna ekibimizi de yürekten alkışlıyorum. Bayramımız olduğunu bu şekilde daha da güzel hatırladık. Bugün tabii ki Ödemişimiz adına, Belediyemiz, gençlerimizi çocuklarımız adına da borçlu olduğumuz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuzu saygımızı göstermek amacıyla değerli kaymakamımızın katkılarıyla yine daha önceki birlikte görev yaptığımız Kasım Fikret Dayıoğlu kaymakamımızın da destekleriyle valiliğimizin oluru ile bu yere kazandık. Eski bir lojmandı burası sosyal idareye ait sonrada yapılan projede değerli Mimarlar odası, mühendisler odasının katkılarıyla böyle bir güzelliği ortaya çıkardık. Bu ortaya çıkardığımız güzellik gençliğimizin ve çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması güzel ülkemize daha yararlı daha değerli eğitimler alarak eğitimde fırsat eşitliğine kaçıran çocuklarımıza sahip çıkma adına yapıldı. Burada ülkemize Doktor Eğitim ve bilim insanı olarak büyük hizmetler sunan gerçekten Kardelen ailesini yaratan dünyada da düzlem olarak bilinen devra hastalığını dünya da ismi ile birlikte anılabilecek şekilde mücadele etmiş değerli bilim insanı Prof. Dr. Türkan Saylan aynı zamanda kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Atatürk’ün izinde giden Kardelenlerin gerçekten annesi olmuş bir Cumhuriyet kadını Atatürk’e laik olmak kolay değil hizmetleri ile laik olmak herhalde her insana nasip olmuyor. O da güzel insanlarımızdan biriydi. Çağdaş bir Türk kadını olarak Cumhuriyetin nimetlerinden, zenginliklerinden ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin bütün güzelliklerini yaşamış ama hayatında da uygulamış bir insan olması nedeniyle de kendisini rahmet ve sevgiyle anıyorum. Bu eserin yaratılmasında değerli kaymakamlarımızın katkısı ve Valimizin oluru da olması yanında projede ilçemizde hizmet üreten hizmet veren inşaat mühendisleri, Mimarlar Odamız ve onun üyesi olan değerli arkadaşlarımızın emeği var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 18:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER