TÜRK KIZILAYI ÖDEMİŞ’TE KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

Kurban Bayramına sayılı günler kala Türk Kızılayı Ödemiş Şube Başkanı Mahmut Badem kurban bayramı için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

TÜRK KIZILAYI ÖDEMİŞ’TE KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

 HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU (ÖZEL HABER)

Türk Kızılay’ı Ödemiş Şube Başkanı Mahmut Badem, “Öncelikle bu iyilik hareketi içerisinde sizleri ve iyilik hareketinin gelişmesinde yerelgüç’ün katkısını bulmak bizler için özel. Bu konuda sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Kızılay’ının Türkiye dahil 51 ülkede yoksul, ihtiyaç sahibi ve yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırılmak üzere tamamen dini kurallara uygun kurban kesimi yaptığına dikkat çeken Badem, “Bayramın ilk üç günü bitecek şekilde veterinerler ve dini görevliler bu işi yapacak uzman ekipler ve noterde bu işin başında olmak üzere isimleri okunarak kurbanları kesilecek. Kurban bedeli bu sene Türkiye içerisinde 850 TL Türkiye dışında ise 725 TL olarak belirlendi. 51 ülkeye de dağıtım yapılacak. Kızılay’ın organizasyonu şu anda diğer kurumlardan farklı olarak 800 gramlık kavurma ve kıyma konserve kutularında kolilenerek şubelere gönderiliyor. Şubelerden de dağıtım yapılıyor” dedi.

3 BİN KONSERVE GELECEK

“Biz yönetime geldiğimizde elimizde bin 500 adete yakın konserve vardı bunları hızlı bir şekilde dağıttık. Şimdi de kış ayına yakın tekrar dağıtım yapacağız. 3 bine yakın konserve gelecek. Gelmeye de devam edecek. Hayırseverden çıkanın doğrudan doğruya ihtiyaç sahibine buraya gelerek değil ilk defa yaptığımız bir uygulama ile adreslerine giderek, bizler Ödemiş Kızılay’ı olarak Horzumun tepesindeki, yılanlının tepesindeki insanların ayağına gittik. Burada da üç Eylül Mahallesinde ve İnönü mahallesinde hangi mahallede ihtiyaç sahibi varsa onlarında ayağına giderek, bu işi yerinde dağıttık. Geçen yıl kurban kesim sayısı 129 bu yılda 250 adete ulaşacağımızı tahmin ediyorum. Türk Kızılayı Ödemiş Şubesi Gıda dağıtımda Türkiye 5.si durumunda, eşimiz dostumuz kurbanını kesen ve bir yerlere bağışlayan insanlarımız Kızılayı tercih edeceklerini düşünüyorum. Çünkü şunu biliyorsunuz diğer taraftan yaptığınız şu var bir yerden veriyorsunuz, bir yerden de dağıtıyorsunuz. 5 ve 10 kilo halinde dağıtılıyor. Ya da Yurtlara gidiyor tabii bunlarda doğrudan doğruya ihtiyaç sahibi vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Yönetim Kurulunda bulunan arkadaşlarımda hiç emeğini esirgemiyorlar. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ayağına giderek devam ediyoruz. Bizler yılın 11 ayı değil 12 ayı boyunca dağıtım yapıyoruz. Elimizdeki gıdaları bir on gün daha dağıtımını yapacağız. Biz Türk Kızılay’ı olarak yer yerde olmaya çalışıyoruz. 99 Mahalle muhtarımızla birlikte ihtiyaç sahibi kişilere dağıtım yaptık. Belediyede, sosyal yardımlaşmada ihtiyaç sahibi kişilerin isim listeleri var. Ama bizim güvendiğimiz liste ise Mahalle muhtarlarımızın bize verdiği listedir”

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 13:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234