Türk Eğitim Sen'den Basın Açıklaması

Türk Eğitim - Sen İzmir İl Başkanı Merih Eyyüp Demir, "Tire'de yaşanan; bir okul müdürünün bir öğretmene silah çekmesi olayı, eğitim camiamız adına kabul edilebilir bir durum değildir" diyerek yazılı basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim Sen'den Basın Açıklaması
banner267

Türk Eğitim - Sen İzmir İl Başkanı Merih Eyyüp Demir yaptığı açıklamada, “İzmir'in Tire ilçesinde yaşanan; bir okul müdürünün bir öğretmene silah çekmesi olayı, eğitim camiamız adına kabul edilebilir bir durum değildir. Olayın bir takım çevrelerce farklı mecralara çekilmeye çalışılması da ayrıca üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur. Geçtiğimiz günlerde İzmir'in Tire ilçesinde yaşanan bir okul müdürünün bir öğretmene silah çekmesi olayı, eğitim camiası tarafından kaygı ve üzüntü ile karşılanmıştır. Geleceğimizi şekillendirmesi beklenilen ve umulan eğitimcilerimizin bu tür olaylarla anılması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu olay, silah çeken taraf olan okul müdürünün bundan kısa bir süre önce bir başka okul müdürü ile yaşamış olduğu yumruklaşmaya varan kavgayı da yeniden gündeme getirmiştir. Yaşadığı yumruklu kavga neticesinde iki okul müdürü mahkemelik olmuşlardır. Bu olayın üzerinden kısa bir süre sonra karışmış olduğu silahlı kavganın, eğitim camiası ve bir takım çevrelerce çekilmeye çalışılan sendikal konular veya sendikalarla uzaktan yakından alakası yoktur. Olayda silah çeken tarafın bir sendikanın İlçe yetkilisi olması, olaya maruz kalan öğretmenimizin ise bir sendika mensubu olması elbette eğitim camiası tarafından kabul edilebilir değildir. Her iki öğretmenin aralarındaki özel bir konudan kaynaklanan kavgada, iki eğitimcinin konuyu fikri çerçevede çözüme kavuşturma gayretinde olmaları beklenilen bir durumdur. Ancak kavgaya silah karışması, üstelik silah çeken tarafın bir okul müdürü ve öğretmenleri temsil eden bir sendikanın İlçe yetkilisi olması kabul edilebilir bir durum değildir. Gündüz saatlerinde sebebi ne olursa olsun insanların gözü önünde bir insana silah doğrultmak tek kelimeyle eşkıyalıktır. Bu durumun kabul edilebilir, elle tutulur hiçbir yanı yoktur. Konu savcılığa intikal etmiştir. Yüce adalet bu konuda en hakkaniyetli kararı verecektir. Gerek adli gerek idari sürecin takipçisi olacağız.

Türk Eğitim Sen olarak ülkemizin eğitim sistemi üzerinde geleceğe dair Lider Ülke Türkiye vizyonumuzu bir adım ileriye taşımanın gayretinde olmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin ülkemiz için yetiştirdiği evlatlarımıza en kaliteli eğitimi vermeleri için onların moral motivasyonlarının en yüksek seviyede olmasına gayret göstereceğiz. Bu süreçler içerisinde ne camiamızın ne de toplumumuzun bu tür eşkıyalıklara muhatap kalmaması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Üyelerimizin hak ve menfaatlerine yönelik haklı davamızda yanlarında olacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214