Torbalılı genç atlet milli takımda

Torbalı’daki Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Ali Berk Erol, atletizm milli takımına seçildi.

Torbalılı genç atlet milli takımda

Torbalı Belediyesi Spor Okullarında çalışmalarına devam eden Ali Berk Erol, atletizm milli takımında ülkeyi temsil edecek. 8 ay öncesine kadar herhangi bir atletizm geçmişi olmayan Ali Berk Erol, Torbalı Belediyesi Spor Okulları Basketbol Takımı'nda oynarken spor koordinatörü Gani Kıratlı tarafından keşfedilerek yüksek atlama branşına yönlendirildi. Aylar süren antrenman sürecinden sonra Bursa'da yapılan atletizm milli takımı seçmelerine katılan genç sporcu 1.94'lük derecesiyle milli formayı giymeye hak kazandı. Ali Berk Erol, milli sporcu unvanı aldığı için istediği Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'na direkt kaydolabilecek ayrıca her ay devletten belli miktarda burs desteği alacak.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, genç sporcuyu makamında kabul ederek başarısından dolayı kutladı. Torbalı'dan genç bir sporcunun atletizm milli takımına seçilmesinin çok önemli bir başarı olduğunu söyleyen Görmez "Torbalı Belediyesi Spor Okulları genç yetenekleri keşfetmeye ve onları geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Ali Berk Erol da spor okullarımızda keşfedilen genç yeteneklerimizden birisi. Onunla ve onun gibi gençlerimizle gurur duyuyoruz. Türk sporuna yeni isimler kazandırma çabamız sürecek" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 13:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234