Tire’de ödüllü eğitim seferberliği devam ediyor

Tire İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seferberliği İlçe Tarım Müdürü Mustafa Evran’ın ilk dersi ile önceki gün Tire Organize Sanayi Bölgesinde 200 üreticinin katılımı ile başlamıştı.

Tire’de ödüllü eğitim seferberliği devam ediyor

HABER:DİLEK AYVALI

Eğitimler Karateke, Işıklı ve Tire İlçe Tarım Müdürlüğü’nde akşam devam eden eğitimler ile ilgili konuşan tire İlçe Tarım Müdürü Mustafa Evran, “İşimiz eğitim, gücümüz çiftçimiz. Gece eğitimlerimize 3 farklı noktada 150 üreticimizin katılımı ile devam ettik. Salgın hastalıklar ve ihbar mecburi hastalıkları, büyükbaş hayvanlarda aşılama programı, damlama sulama sistemi ve kırsal kalkınma destekleri, sağım hijyeni ve buzağı ishallerini anlattık. 6 eğitmen 10 personelimizle mesai gözetmeksizin 23:00’e kadar üreticilerimize bilgilerimizi anlatıp sorularını cevapladık sorunlarını not aldık” dedi.

Yapılacak eğitimin sonrası yapılacak sınavla ilk 100 e ödüller verilecek. Yine eğitimin sonunda ilk 10 ile bilgi yarışması yapılacak olup birinciye yem karma makinası, ikinciye gebe simental düve, üçüncüye damla su filtresi, dördüncüye koç koyun ve daha birçok ödül olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284