Tire’de inek kuyudan nasıl kurtarıldı

Gece kuyuya düşen inek hava aydınlanınca operasyon düzenlenerek kurtarıldı.

Tire’de inek kuyudan nasıl kurtarıldı
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

Tire’nin Peşrefli kıraal mahallesinde 20 metrelik kuyuya düşen inek operasyon ile kuyudan çıkarıldı.

Dün akşam saatlerinde Tire’nin peşrefli mahallesinde bir çiftliğin yanındaki su kuyusuna düşen İsmal Zengi’ye ait inek bugün kurtarıldı.

Operasyonun gece yapılmasının riskli olduğu gerekçesi ile ineği kurtarma operasyonu gündüz gerçekleştirilerek inek kuyudan Yara almadan çıkardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Dağ Arama Kurtarma ekibi, Torbalı ve Tire itfaiyelerinin birlikte yürüttüğü operasyon ile bugün öğlen saatlerinde inek kuyudan çıkarıldı. Dağ arama kurtarma ekibi gurup amiri Şevki Bayındırık’ın yönettiği operasyon yarım saat sürdü. Alanında uzman ekibi seyyar vinç ile kuyuya indiren Bayındırık, ineğin ayağını bağlatarak önce personelini sonra ise ineği yukarıya çekti. Başarılı bir şekilde kurtarılan inek sahibine teslim edilirken duygusal anlar yaşandı. İneğin sağlık durumunun ise iyi olduğu gözlendi. Geceyi ahır yerine kuyuda geçiren ineği sahibi İsmail Zengi yem atarak gece boyu besledi. İneğin kurtarılmasından sonra konuşan Zengi, geceden bu yana seferber olan tüm ekiplere bir canlının hayatı için böylesine çalışmasından dolayı minnettar olduğunu söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214