TİREDAK TARİHİ LİKYA YOLUNDA

TİREDAK olarak tarihi Likya yolunun 1. ve 2.etabını Fethiye - Ovacık-Ölüdeniz-Faralya-Kabak koyuna kadar uzanan bölümünü yürüdü.

TİREDAK TARİHİ LİKYA YOLUNDA

HABER:DİLEK AYVALI

TİREDAK adına bu yürüyüş ile ilgili açıklama yapan Zafer Taşkıranlar yolun tarihi ile ilgili de şu bilgileri aktardı, “Muğla - Fethiye Ölü Deniz’den başlayarak Antalya'nın köylerine kadar uzanan Likya Yolu dünyanın en önemli 10 yürüyüş yolundan biri olarak gösterilmektedir.

Yeşil ve Mavinin kucaklaştığı rüya gibi bir manzaranın tadını çıkarmak, unutulmaz anılar yaşamak ve muhteşem kareler yakalayıp anı ölümsüzleştirmek için harika bir yerdir Likya Yolu.

Likya Yolu parkurlarının bulunduğu hemen hemen her noktasından tarih fışkırmaktadır. Likya yolunun dillere destan Gelidonya feneri manzarası 2007 yılında Türkiye'de en iyi manzarası seçilmeye değer gösterilmiştir.

Tarihte Likyanın Roma imparatorluğuna ait bir eyalet olduğu tarihin babası olan herodot tarafından öğreniyoruz. Kökenlerinin Girit olduğu ve farklı törelere sahip bulundukları babaları yerine soyadlarını anneden aldıkları ve yine Tarihte ilk demokratik Birliği Lidyalı'ların kurduğu yazmaktadır.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284