TİRE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI SEYFULLAH AYVALI, “DERNEĞİMİZİN ÇALIŞMA GÜNDEMİ YOĞUN”

Yeni Yönetim İlk Toplantısını Gerçekleştirerek Çalışmalara Başladı

TİRE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI SEYFULLAH AYVALI, “DERNEĞİMİZİN ÇALIŞMA GÜNDEMİ YOĞUN”
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

Tire Kültür Derneği 8. Olağan genel kurulunun ardından yeni yönetimini oluşturarak yeni dönem çalışmalarına başladı. Seyfullah Ayvalı ve Ali Haydar Öztürk’ün başkanlığında İftar yemeğinde buluşan dernek yönetimi yoğun bir gündem üzerinde gecenin geç saatlerine kadar değerlendirmelerde bulundu. Tire Kültür derneğinin daha önceden hazırlanmış ve sürdürülen projelerinin tek tek ele alındığı toplantıda, yeni dönem için takip edilmesi gereken ve gerçekleştirilmek istenen çalışmalar üzerinde görüş birliğine varıldı.

YENİ DERNEK YÖNETİMİ TECRUBELİ İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Tire Kültür Derneğinin yeni yönetimi ve toplantıda değerlendirdikleri konular hakkında bilgiler veren Tire Kültür Derneği Kurucu Başkanı Seyfullah Ayvalı, Tire Kültür Derneğinin kurulduğu günden bu yana Tire ve Türk kültürü adına ürettiği projelerin sadece Tire’de değil Tire sınırları dışında da takdirle karşılandığını dile getirerek, “Olağan kongremizin ardından oluşturmuş olduğumuz yönetimimiz derneğimizin bu misyonunun farkında olan bir ekipten oluşuyor. Her bir yönetim kurulu üyemiz kendi alanında olduğu kadar, dernekçilikte de oldukça tecrübeli isimler. Bu dönemde dernek yönetimini Ali Haydar Öztürk arkadaşımızla birlikte yürüterek daha etkin bir çalışma programını hayata geçirmeye çalışacağız. Derneğimizin genel sekreterliğini de mimar Saadet Şengök yapacak. Ben bu vesileyle kurulduğumuz günden bu yana dernek yönetimimizde sorumluluk alan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

YÖNETİM KURULU DERNEK PROJELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Yönetim kurulu toplantısında Tire ve Türk kültürü için oldukça önemli projeleri ve fikrileri değerlendirme fırsatı bulduklarını söyleyen Ayvalı, “Bu çalışma döneminde derneğimizin çalışma gündemi oldukça yoğun olacak. Her bir projemiz ve etkinliğimiz ilçemiz ve ülkemiz kültürüne, yaşantısına katma değer kazandıracak nitelikte. Yönetim kurulu olarak Tire Taşınmaz Kültür Varlıkları Envanteri, Nevruzun Kenti Tire, Zeybek Ateşi Ulusal Efe Kurultayı, Tire tarih ve kültür köprüleri, Tire Lobisi, Kültürel Kalkınma Kooperatifi, Tire Tarım ve Endemik Bitkiler Envanteri, Turizm Koordinasyon Merkezi, Turistik ve doğal  ürün satış atölyeleri, Coğrafi işaret tescilleri gibi bir çok projeyi değerlendirdik ve belirli bir program dahilinde gerçekleştirme kararı aldık. Tire tarihine ışık tutacak anıt ve büst projelerinin tamamlanması, tarihi sokak isimlerimizin şehrimize yeniden kazandırılması ve ilçemize bir sivil toplum yerleşkesi kazandırılması gibi projelerinde takipçisi olacağız.” dedi.

TÜM KURUMLAR VE SİVİL TOPLUMLA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Derneklerin toplumsal açıdan  on derece önemli görevler üstlenebildiğini ve topluma çok şey kazandırabildiğini hatırlatan Seyfullah Ayvalı, “Tabi ki, ele aldığımız projeleri tek başımıza gerçekleştirme şansımız pek mümkün görünmüyor. Bu tür büyük projeler için başta üyelerimiz olmak üzere, belediyemizin, devlet kurumlarımızın, diğer sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ve işbirliği de gerekiyor. İnanıyoruz ki, tüm kurum ve kuruluşlarımız bunun gibi projelerde gereken sorumlulukları alacak ve destekleyeceklerdir. Çok yakın bir zamanda projelerimiz hakkında hazırlayacağımız bir sunum dosyasını şehrimizdeki kurum ve kuruluşlara siyasi parti temsilcilerine yapacak olduğumuz ziyaret programlarında sunacağız.  Ayrıca biz dernek olarak bu dönem Tire’de bir sivil toplum birliği de kurmak istiyoruz. Bunun yanında belediyemiz bünyesinde kurulacak olan kent konseyinde de etkin görevler üstlenmek amacındayız. Böylece Tire’de kalıcı ve etkili projeleri hayata geçirme şansımız olur.” şeklinde konuştu.

Tire Kültür Derneği'nin yeni yönetimi Seyfullah Ayvalı başkanlığında, Başkan Yardımcısı İlahiyatçı/Türkolog Ali Haydar Öztürk, Genel sekreter Mimar Saadet Şengök, Belediye Meclis Üyesi Veteriner Serhan Aydın, İşletmeci Nevzat Hazırol, Mali Müşavir Süleyman Övül, Antrenör Mustafa Memişoğlu, Atatürk Mahallesi Muhtarı Gazeteci Ergün Çelik ve Halk Oyunları Antrenörü Halil Altın’dan oluşurken, Denetim kurulu ise Halk Eğitim eski müdürü ve Kurtuluş ilköğretim okulu müdür Turhan Eke  başkanlığında emekli eğitimciler Ali Rıza Bakanoğlu ve Yakup Çöp’ten oluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 17:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214