TİRE EMNİYETİ KADINLAR İÇİN SAHAYA İNDİ!

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Tire Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliği ile aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele için bilgilendirme çalışması yapıldı.

TİRE EMNİYETİ KADINLAR İÇİN SAHAYA İNDİ!

HABER:DİLEK AYVALI

Tire'de kadınlara yönelik şiddet vakalarını önlemek amacıyla harekete geçen Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Salı Pazarı'nda kurduğu stantla kadınlara bilgilendirici broşür dağıttı.

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü, Salı Pazarı'nda kurduğu stantta aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele konusunda bilgilendirme çalışması yaptı. Hala günümüzde bir çok kadının haklarını bilmediği gerçeğiyle yapılan çalışma ile, şiddete maruz kalan kadınlarımızın hukuki haklarının neler olduğu konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Tire Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Adalet Bakanlığının hazırlamış olduğu “Mağdur kimdir hakları nelerdir”, “cinsel suçlar”,  “şikayet nedir nasıl yapılır” konulu broşürleri de tek tek vatandaşlara dağıtan polis, kadınların olası şiddete maruz kalmaları durumunda izleyecekleri hukuki yollar konusunda bilgilendirme yaptı.

Ayrıca KADES uygulamasının kullanımı hakkında detaylı bilgilerde polis ekipleri tarafınca vatandaşlara detaylı bir şekilde anlatılırken, KADES uygulamasının acil durumlarda kullanabileceğini söyleyen polis ekipleri, uygulamanın yanlış kullanımından kaçınılması gerektiğini de anlattı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284