TİRE BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI HAREKET

Tire Belediyesi İzmir’de yaşanan deprem nedeniyle resmi olmayan yas ilan etti. 

TİRE BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI HAREKET
banner267

Haber: Dilek Ayvalı

İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a yükselirken,yaralıların sayısı ise 940'a ulaştı. Tüm ülkenin seferber olduğu ve yaraların sarılması için uğraşıldığı bu günlerde Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran resmi olmayan yas ilan ederek belediyeye bağlı işletmelerin 4 gün kapatılması talimatını verdi. 

Belediye işletmeleri İzmir depreminde hayatını kaybeden hemşehrilerimizin anısına 2 Kasım Pazartesi, 3 Kasım Salı, 4 Kasım Çarşamba ve 5 Kasım Perşembe günleri kapalı olacak. 

Resmi olmayan yas ilan eden Başkan Duran "Yaşanan deprem ve can kayıplarımız nedeniyle Tire Belediyesi olarak resmi olmayan yas ilan ediyoruz. 2 Kasım pazartesi itibariyle Derekahve, Gölet, Toptepe işletmelerimiz 4 gün boyunca kapalı olacaktır" dedi. 

Başkan Duran artçı depremlerin devam ettiğini de ifade ederek "Daha fazla can kaybı yaşanmamasını temenni ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 19:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214