Tire Belediye Başkanı Duran, “Kuvayi Milliye Ruhu Sonsuza Dek Yaşatılacak”

ÖDEMİŞ'TE ANLAMLI BULUŞMA MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILI KUTLANDI

Tire Belediye Başkanı Duran, “Kuvayi Milliye Ruhu Sonsuza Dek Yaşatılacak”
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

1919 yılında İzmir’in işgali sonrası iç kesimlere doğru yönelen işgalci Yunan ordusuna karşı Tire’nin Çiniyeri Köyü Zincirlikuyu mevkii ile aynı zamanda atıldığı ve milli mücadelenin başladığı İlkkurşun Köyü Ödemiş'in Hacı İlyas köyü yakınlarında sergilenen ve Kuvayı Milliye’nin ilk kıvılcımı sayılan "İlkkurşun Direnişi" 100. yılında coşkulu törenlerle kutlandı.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın da katıldığı kutlama törenlerinde Kuvayı Milliye ruhunun sonsuza dek yaşatılacağı vurgulandı.

İlkkurşun'un 100. yılı için İlkkurşun Anıtı'nda ve tören alanında kutlama programı düzenlendi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Hüsnü Korkmaz, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, kurum amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı tören Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in İlkkurşun Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu gerçekleştirirken Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı tören mangası şehitler için Saygı Atışı gerçekleştirdi. Hep bir ağızdan İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra protokol üyeleri anıtın çevresindeki Ödemişli şehitlerin kitabelerini inceledi. Şehitler için dualar okundu.

İLK KURŞUN AYNI ANDA TİRE’DE DE ATILDI

Tören sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Yunan ordusuna karşı ilk kurşunun Tiremiz'in Çiniyeri Köyü Zincirlikuyu mevkii ile aynı zamanda atıldığı ve milli mücadelenin başladığı İlkkurşun Köyü, Küçük Menderes bölgesinde ilerleyen düşman birliklerine, Kuvayı Milliye önderliğinde, Askerler ve Efelerimiz ile birlikte verilen mücadelenin 100.Yıl kutlamalarına, İzmir Milletvekilimiz Bedri Serter, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Ödemiş ilçe protokolü ile katıldık. 

Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş ve organizasyonda emeği geçenleri kutluyor,

Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 22:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214